Forum serwisu RC AUTO
  * RC AUTO    * e-mail do ADMINA    * FAQ    * Szukaj   * Użytkownicy
* Zaloguj   * Zarejestruj
Teraz jest Cz kwi 25, 2024 9:35 pm

Teraz jest Cz kwi 25, 2024 9:35 pm




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 99 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona
Autor
PostNapisane: Wt gru 18, 2007 2:50 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr lut 23, 2005 12:44 am
Posty: 663
Lokalizacja: Warszawa
Witam,

Znalazlem taka informacje na innym forum.
Moze sie wam przydac.

>Dla ciekawskich podaję, że przedłużenie licencji na rok 2008 kosztuje: senior - 40zł, junior (młodzik) - 20zł. Tak dla jasności sprawy przegłosowali członkowie zarządów sekcji (2 osoby były przeciw, parę sie wstrzymało w tym sekcja M, reszta była za).<

Pozdrawiam,

Marek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt gru 18, 2007 3:05 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt wrz 30, 2003 7:25 pm
Posty: 810
Lokalizacja: Jelcz-Laskowice
30zł zapłaciłem za wydanie, 40zł mam zapłacić za przedłużenie jej ważności?
Lekka przesada, jak panowie z CKM'u chcą napić się lepszej kawy niż tej z reklamy Ryśka to proszę napisać. Chyba, ze chodzi jeszcze o finansowanie hobby p. Zbigniewa - wtedy szacunek, modelarstwo należy propagować i szerzyć, szczególnie w gronie oldboyów :lol:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt gru 18, 2007 3:31 pm 
Offline

Dołączył(a): Cz sty 22, 2004 8:59 pm
Posty: 2076
Lokalizacja: Jelcz Laskowice
Marek Pleskacz napisał(a):
Witam,

Znalazlem taka informacje na innym forum.
Moze sie wam przydac.

>Dla ciekawskich podaję, że przedłużenie licencji na rok 2008 kosztuje: senior - 40zł, junior (młodzik) - 20zł. Tak dla jasności sprawy przegłosowali członkowie zarządów sekcji (2 osoby były przeciw, parę sie wstrzymało w tym sekcja M, reszta była za).<

Pozdrawiam,

Marek


Marku,myslę że to pomylka,zapewne chodzi ooplatę startowąw nadchodzącym sezonie. Takie informacje wyczytalem na forum komisji i skojarzylem kwoty. Uważam że kwota 40 zl startowego jest przesadzona, znacznie przekracza już oplatę np. w niemczech. Jeżeli szuka się pieniędzy na organizację to należy pobierać oplatę od klasy a nie zawodnika, zacznie się specjalizacja klas i zdobywane trofea zaczną mieć większą wartość


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt gru 18, 2007 3:48 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr lut 23, 2005 12:44 am
Posty: 663
Lokalizacja: Warszawa
Artur Dzierzęcki napisał(a):
Marku,myslę że to pomylka,zapewne chodzi ooplatę startowąw nadchodzącym sezonie....


Artur,

Tam jest wyraznie napisane ze to za przedluzenie licencji.
Napisal to Pan Marian Wyzykowski na swojej stronie (forum) ktora jest okreslona jako Oficjalna strona Sekcji M i Sekcji NS oraz klubu ModelTeam.

Moze ktos kto byl na tym zebraniu CKM sie tu wypowie.
Ja nie mam prawa pisac na oficjalnym forum wiec nie moge tam zadac pytania.

Pozdrawiam,
Marek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt gru 18, 2007 5:46 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt mar 07, 2006 7:38 pm
Posty: 5261
Marek ogłoszono,że LOK otrzymał statut Związku sportowego,a modelarstwo zmieniło się w sport kwalifikowany.
Dlatego polecam ustawę o sporcie kwalifikowanym,która w art.29 i 30 określa Twoje rozterki...
Ta ustawa: tutaj

_________________
O organizatorach PMMS RC IPN nie ma nic do powiedzenia...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt gru 18, 2007 5:56 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz gru 01, 2005 11:00 am
Posty: 1073
Lokalizacja: Wa-wa
Zaremba Lesław napisał(a):
Marek ogłoszono,że LOK otrzymał statut Związku sportowego,a modelarstwo zmieniło się w sport kwalifikowany.


Pierwsze slysze... kiedy i gdzie ta nowina zostala obwieszczona??

pozdrawiam

_________________
Błażej Gr4N4c1K Zagozda - GTR Team
Stajnia:
Conrad Promotion II 25 - prezent od żony
Savage 3.5 Custom - prawie nówka
Missiler 2WD - elektryk mojej córki
GG: 1664122


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt gru 18, 2007 5:59 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr lut 23, 2005 12:44 am
Posty: 663
Lokalizacja: Warszawa
Zaremba Lesław napisał(a):
Marek ogłoszono,że LOK otrzymał statut Związku sportowego,a modelarstwo zmieniło się w sport kwalifikowany.
Dlatego polecam ustawę o sporcie kwalifikowanym,która w art.29 i 30 określa Twoje rozterki...
Ta ustawa: tutaj


Panie Leslawie,

Zanim zaczne krytykowac ta podwyzke oplat za licencje chcialbym wiedziec czy ta informacja ktora znalazlem na tamtym forum jest prawdziwa.
Artur sugeruje ze jest to pomylka i jesli ma racje to nie ma o czym pisac.
Jednak jesli nie ma racji to ta podwyzka jest w sprzecznosci z obowiazujacym prawem okreslonym w ustawie o sporcie kwalifikowanym.

Poniewaz, podobno, LOK jest juz zwiazkiem sportowym wiec podlega pod ta ustawe.
W ustawie na temat kosztu licencji pisza co nastepuje:

Rozdział 3
Zawodnicy
Art. 29.7. Polski związek sportowy może pobierać opłatę za przyznanie licencji zawodnika w wysokości nieprzekraczającej kosztów jej przyznania.

Nasuwa sie wiec tu pytanie:

Na jakiej podstawie podniesiono cene licencji?
Przedstawiono moze na tym zebraniu rozliczenie kosztow wydawania licencji z ktorego wynika ta podwyzka?
Bez tego rozliczenia to podniesienie kosztu jest niezgodne z ustawa a wiec nielegalne.
Glosowaniu podlegac moze jedynie fakt pobierania oplat za licencje a nie jej wysokosc.
Wysokosc oplaty moze jedynie wynikac z kosztow wprowadzenia i obslugi tych licencji.

Pozdrawiam,

Marek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt gru 18, 2007 6:11 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt mar 07, 2006 7:38 pm
Posty: 5261
Informacja o Związku została oficjalnie podana na Festiwalu w Łodzi,w obecności zawodników i gapiów...
Tak więc ustawa jest obowiązująca.

_________________
O organizatorach PMMS RC IPN nie ma nic do powiedzenia...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt gru 18, 2007 6:17 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 17, 2006 2:07 pm
Posty: 1125
Lokalizacja: Gabryelin
A co mam zrobić jak wykupiłem w maju 2007 roku licencję zapłaciłem.I powiedzieli,że na najbliższych MP dostanę i oczywiście na każdych Mp mówiono mi to samo na następnych Mp będzie na pewno.No i cały rok się nie doczekałem :roll:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt gru 18, 2007 6:21 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr lut 23, 2005 12:44 am
Posty: 663
Lokalizacja: Warszawa
Artur Dzierzęcki napisał(a):
Marku,myslę że to pomylka,zapewne chodzi ooplatę startowąw nadchodzącym sezonie....


Artur,

Niestety to nie jest pomylka.
Pogrzebalem troche w internecie i znalazlem to:
http://forum.rccars-poland.eu/viewtopic ... a7683#2061

Jesttam napisane:

3. CKM zatwierdził zmianę opłat licencyjnych - junior 20 zł, senior - 40 zł.

Tak wiec jest to juz oficjalna zmiana i zlamanie prawa.
Jeszcze ten "zwiazek" sie na dobre nie ustanowil a juz lamie prawo go obowiazujace.

Pozdrawiam,

Marek

P.S. Dla tych ktorzy jeszcze czekaja na oficjalne potwierdzenie powstania zwiazku sportowego napisano tam rowniez ze:

5. Dyrektor Biura ZG LOK przedstawił informację o powstaniu Polskiego Związku Modelarstwa Kołowego i Pływającego:
Ustawą z dnia 23 sierpnia 2007 r. o zmianie ustawy o sporcie kwalifikowanym oraz niektórych innych ustaw Stowarzyszenie Liga Obrony Kraju z siedzibą w Warszawie uzyskało status związku sportowego działającego w zakresie modelarstwa kołowego i pływajacego (nowe brzmienie otrzymał art. 26) - pełny tekst ustawy o sporcie kwalifikowanym.
Uzasadnienie do zmiany ww. ustawy zawarte jest w druku sejmowym nr 716 z dnia 19 czerwca 2006 r. (m. in. str. 3 uzasadnienia).
Związek sportowy otrzyma pełnomocnictwa od Rady Krajowej Stowarzyszenia Liga Obrony Kraju w zakresie sportu modelarskiego i będzie działał w oparciu o statut LOK.
Dopracowane zostaną akty normatywne w tym m. in. regulaminy i przepisy oraz pozostała dokumentacja związana z funkcjonowaniem związku sportowego.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt gru 18, 2007 7:34 pm 
Offline

Dołączył(a): Cz sty 22, 2004 8:59 pm
Posty: 2076
Lokalizacja: Jelcz Laskowice
No cóż Marku, z tego co widzę to chyba ludzilem się i jestem w blędzie. Cieszę się jednak że znależliście ten zapis na temat wysokości licencji itd, bo faktem jest że wysokość tej oplaty jest niezgodna.
Obecnie nie będę filozofowal , poczekam jak się sprawy potoczą dalej , proszę jednak wszystkich o to by wszelkie oplaty dokonywali po otrzymaniu pokwitowania zgodnego z przeznaczeniem wplaty środków. Ciągnąca się sprawa nieotrzymanych licencji jest już żenująca.

Dziwi mnie fakt Marku że nie masz dostępu do forum.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt gru 18, 2007 8:00 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr lut 23, 2005 12:44 am
Posty: 663
Lokalizacja: Warszawa
Artur Dzierzęcki napisał(a):
...Dziwi mnie fakt Marku że nie masz dostępu do forum.


Artur,

Jest to skutek tego co swego czasu powiedzialem Zbyszkowi Ciecwierzowi.
"Zaplace za licencje jak LOK sie rozliczy z pieniedzy ktore za nie zebral"

Poniewaz LOK sie z tych pieniedzy do dzisiaj nie rozliczyl dlatego ja nie mam jeszcze kartonika tej licencji.

Od 2002 r., zanim jeszcze LOK wprowadzil oplaty licencyjne, ja mialem numer licencji przydzelony mi przez LOK (Zbyszka Ciecwierza) PL 621.

Dzisiaj dowiedzialem sie ze ten numer licencji ma juz ktos inny.

Tak wlasnie dziala ta organizacja.

Nawet nie potrafi przestrzegac prawa obowiazujacego zwiazki sportowe:

Art. 29.6. Polski związek sportowy prowadzi ewidencję przyznanych licencji zawodnika.

Pozdrawiam,

Marek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt gru 18, 2007 8:01 pm 
Offline
-=ADA$=-
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 20, 2003 7:51 am
Posty: 3467
Lokalizacja: Bielsko-Biała/ Kraków
Marek Pleskacz napisał(a):
Zaremba Lesław napisał(a):
Marek ogłoszono,że LOK otrzymał statut Związku sportowego,a modelarstwo zmieniło się w sport kwalifikowany.
Dlatego polecam ustawę o sporcie kwalifikowanym,która w art.29 i 30 określa Twoje rozterki...
Ta ustawa: tutaj


Panie Leslawie,

Zanim zaczne krytykowac ta podwyzke oplat za licencje chcialbym wiedziec czy ta informacja ktora znalazlem na tamtym forum jest prawdziwa.
Artur sugeruje ze jest to pomylka i jesli ma racje to nie ma o czym pisac.
Jednak jesli nie ma racji to ta podwyzka jest w sprzecznosci z obowiazujacym prawem okreslonym w ustawie o sporcie kwalifikowanym.

Poniewaz, podobno, LOK jest juz zwiazkiem sportowym wiec podlega pod ta ustawe.
W ustawie na temat kosztu licencji pisza co nastepuje:

Rozdział 3
Zawodnicy
Art. 29.7. Polski związek sportowy może pobierać opłatę za przyznanie licencji zawodnika w wysokości nieprzekraczającej kosztów jej przyznania.

Nasuwa sie wiec tu pytanie:

Na jakiej podstawie podniesiono cene licencji?
Przedstawiono moze na tym zebraniu rozliczenie kosztow wydawania licencji z ktorego wynika ta podwyzka?
Bez tego rozliczenia to podniesienie kosztu jest niezgodne z ustawa a wiec nielegalne.
Glosowaniu podlegac moze jedynie fakt pobierania oplat za licencje a nie jej wysokosc.
Wysokosc oplaty moze jedynie wynikac z kosztow wprowadzenia i obslugi tych licencji.

Pozdrawiam,

Marek


Podkreslony przezemnie fragment mowi chyba sam za siebie :D (Chodzi mi tylko o bezsens stwierdzenia, zadnych osobistych wybiegow)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt gru 18, 2007 8:07 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt mar 07, 2006 7:38 pm
Posty: 5261
Marek może to i fakty,ale w tej ustawie jest mowa w kwestii stowarzyszen o Związku Wędkarskim, modelarskim lotniczym i modelarskim pływającym i samochodowym.
Jeśli wejdziesz na stronę Ministerstwa i poszukasz linka ze związkami to związek wędkarski znajdziesz,samolociarzy znajdziesz w aeroklubie,ale na temat LOK ni w ząb informacji.Ustawa odnosi się ogólnie ,ale nie dokładnie do jakiejś organizacji...
link:http://www.msport.gov.pl/content.php?id=531

Ps.Powstało Ogólnopolskie Stowarzyszenie Modeli Samochodowych czy coś takiego,ale po przeczytaniu artykułu w RC Przegląd Modelarski jednoznacznie wynika,że są zainteresowani niszą dla sportu powszechnego (ci rodzice,koledzy i tak dalej),a więc satelitą dla Naszego sportu kwalifikowanego...

_________________
O organizatorach PMMS RC IPN nie ma nic do powiedzenia...


Ostatnio edytowano Wt gru 18, 2007 8:12 pm przez Zaremba Lesław, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt gru 18, 2007 8:11 pm 
Offline

Dołączył(a): Cz sty 22, 2004 8:59 pm
Posty: 2076
Lokalizacja: Jelcz Laskowice
Marek ,święta idą, trza se wybaczać :lol:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 99 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona

Teraz jest Cz kwi 25, 2024 9:35 pm


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL