Forum serwisu RC AUTO
  * RC AUTO    * e-mail do ADMINA    * FAQ    * Szukaj   * Użytkownicy
* Zaloguj   * Zarejestruj
Teraz jest Pt kwi 19, 2024 7:30 am

Teraz jest Pt kwi 19, 2024 7:30 am




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
Autor
PostNapisane: Pn cze 18, 2007 7:17 pm 
Offline

Dołączył(a): N lip 09, 2006 3:11 pm
Posty: 933
Lokalizacja: Łódź- Łódź 37 lat
Witam,

W tym miejscu chciałbym dokładnie zająć się sprawą, której doświadczyłem w Kłodzku na zawodach.

Bardzo proszę o wypowiedź zawodników w sprawie:
czy buda Saleen S7 produkowana przez Hpi jest dozwoloną karoserią dla klasy Spec.

W przepisach stanowi czarno na białym, poza wymiarami modelu, że dopuszczone są karoserie typu Touring Car, 2 i 4 drzwiowe nie Sport.

Jeździł nią P. Jan Matukin- sędzia i zawodnik- człowiek, który swoją postawą i przykładnością powinien być wykładnią zachowania modelarskiego.

Podaję link do strony Hpi:
http://www.hpi.pl/sklep/product_info.ph ... cts_id/743,
Niech nikogo nie zmyli opis, oznacza on, że jest to karoseria dla klasy 1/10, szer. 190 w rozmiarze karoserii Touring Car

Podaję link do strony Saleena:
http://www.saleen.com/saleen_s7_main.htm
W pierwszym zdaniu opisu samochodu pada cecha "grand touring" czyli w skrócie GT.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn cze 18, 2007 8:11 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 24, 2004 11:13 am
Posty: 754
Lokalizacja: Łódź
Dopóki nie ma wykazu dopuszczonych karoserii, jak to ma miejsce w Efra, to każda tego typu karoseria jest legalna. Przepis mówiący o karoseriach SPORT odnosi się do takich, jakie mają zawodnicy w IC-8 - czyli LOLA, PORSCHE LE MANS i podobne. Sallen to "zwykły" cywilny samochów - GT, ale Porsche 911 też jest karoserią GT, a używają jej zawodnicy nawet w Top Stock, czy jak to się tam będzie nazywać.
A co - wygrał Pan Janek?

O - taka jest nielegalna - nawet ją mam w sklepie :)
Lola T530 On-Road 200mm - Protoform 1480-00

p.s. Kurczę, miałem już nie pisać, ale jak widzę takie posty, jak ten Michała, to nie mogę się powstrzymać Michał - mam tyko jedną radę - VRC godzinię dziennie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt cze 19, 2007 11:35 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz gru 25, 2003 11:13 pm
Posty: 949
Lokalizacja: Murowana Goślina - Wielkopolska
Nie interesują mnie modele płaskie elektryczne, z powodów które już nie raz przedstawiałem, jednak popieram to co powiedział poprzednik, jeśli konkretnie nie będzie powiedziane że ta i ta karoseria jest dozwolona, to każdy może sobie założyć na model co chce. I tyle na temat tego przepisu.
Zastanawiające jest jednak co innego, jak to jest, że jeden zawodnik zostaje zdyskwalifikowany a drugi nie za to samo. Wiadomo nie od dziś że co najmniej 20% zawodników ma nieprzepisowe nadwozia.

_________________
HWD


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt cze 19, 2007 11:53 am 
Offline

Dołączył(a): So paź 18, 2003 8:56 am
Posty: 1529
Lokalizacja: Lublin________ Auta: dtm + micro
Cytuj:
Wiadomo nie od dziś że co najmniej 20% zawodników ma nieprzepisowe nadwozia.


Mam pytanie.
Kto to powinien sprawdzać. I czego tego nie robi.

Tadeusz Żelazo


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt cze 19, 2007 12:23 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 24, 2004 11:13 am
Posty: 754
Lokalizacja: Łódź
Sędziowie techniczni - jeden od mierzenia modelu, drugi od karoserii, trzeci od elektroniki itd.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt cze 19, 2007 1:17 pm 
Offline

Dołączył(a): N lip 09, 2006 3:11 pm
Posty: 933
Lokalizacja: Łódź- Łódź 37 lat
Jacek Ochociński napisał(a):
Dopóki nie ma wykazu dopuszczonych karoserii, jak to ma miejsce w Efra, to każda tego typu karoseria jest legalna. Przepis mówiący o karoseriach SPORT odnosi się do takich, jakie mają zawodnicy w IC-8 - czyli LOLA, PORSCHE LE MANS i podobne. Sallen to "zwykły" cywilny samochów - GT, ale Porsche 911 też jest karoserią GT, a używają jej zawodnicy nawet w Top Stock, czy jak to się tam będzie nazywać.
A co - wygrał Pan Janek?


p.s. Kurczę, miałem już nie pisać, ale jak widzę takie posty, jak ten Michała, to nie mogę się powstrzymać Michał - mam tyko jedną radę - VRC godzinię dziennie.


To co napisałeś Jacku jest smutne. Klasa Top Stock nie jest klasą Efra- niech tam nawet czołgi jeżdżą.
Mamy przepisy jakie mamy, wykazu jak w Efrze nie mamy. Ale jest jeden zapis, który moim zdaniem dyskwalifikuje Saleeny, Porsche, Mustangi itp. Mianowicie nadwozie ma być SEDANEM, touring Car 2 lub 4 drzwiowym. Jeżeli odnieść się jakiejkolwiek definicji sedana w encyklopediach stoi jak byk, że sedan posiada nadwozie trzybryłowe z wydzieloną komorą silnika, przedziałem pasażerskim i bagażnikiem. Wszystko w tym temacie.

Co do VRC to wolę "na żywca" a jak mam poświęcić godzinę dziennie na coś to wybieram spacer z dziewczyną i psem niż bezsensowne wydawanie 300 zł :).

I jeszcze jedna sprawa. Napisałem tego posta żeby zwrócić uwagę na pewien problem. Zdaję sobie sprawę z faktu iż nie wszyscy mogą sobie pozwolić na zakup takiej budy czy innej, bo np.: kupili model z karoserią i nie mają funduszy. Ale w takim razie po co przepisy do eliminacji MP? Może to w końcu da do myślenia ludziom, którzy je tworzą (nie od dziś) i powstanie wykaz dopuszczonych karoserii. Do tego czasu proponuję aby zawodnik, który nie jest w stanie założyć przepisowej budy po prostu zgłosił to wcześniej sędziemu a ten podejmie decyzję o dopusdzczeniu lub nie. I sprawa załatwiona.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt cze 19, 2007 1:30 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 24, 2004 11:13 am
Posty: 754
Lokalizacja: Łódź
Nie Michale, moim zdaniem napisałeś ten temat dlatego, że byłeś 11, a reszta to dorabianie ideologii do faktów - i to jest moje ostatnie zdanie w tej kwestii, wyłączam śledzenie tematu.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt cze 19, 2007 2:39 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 23, 2005 10:57 pm
Posty: 223
Lokalizacja: Kraków
Michał Woszczek napisał(a):
Co do VRC to wolę "na żywca" a jak mam poświęcić godzinę dziennie na coś to wybieram spacer z dziewczyną i psem niż bezsensowne wydawanie 300 zł :).


Uwierz mi, to wcale nie jest bezsensowne. Naprawdę przy tym programie można się sporo nauczyć :-)

_________________
Pozdrawiam

Jacek

RC SMOKI KRAKÓW


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt cze 19, 2007 5:36 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt mar 07, 2006 7:38 pm
Posty: 5261
Michał Karpiński napisał(a):
...
Zastanawiające jest jednak co innego, jak to jest, że jeden zawodnik zostaje zdyskwalifikowany a drugi nie za to samo. Wiadomo nie od dziś że co najmniej 20% zawodników ma nieprzepisowe nadwozia.


Tak tym bardziej,że był to zawodnik który z ustalaniem przepisów,ale normalnych nie ma nic wspólnego,chroni Go tylko imunitet nieomylnego.
Sytuacja tego nie wmaga,aby ten który coś ustala sam musiał tego przestrzegać.
Indie mają święte krowy ,a my mamy święty J aśnie oświecony
M ajestat...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 

Teraz jest Pt kwi 19, 2024 7:30 am


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL