Forum serwisu RC AUTO
  * RC AUTO    * e-mail do ADMINA    * FAQ    * Szukaj   * Użytkownicy
* Zaloguj   * Zarejestruj
Teraz jest Pt maja 17, 2024 1:58 am

Teraz jest Pt maja 17, 2024 1:58 am




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
Autor
PostNapisane: Pt maja 05, 2006 2:01 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt kwi 12, 2005 11:15 pm
Posty: 524
Lokalizacja: Świdnica
Witam, bylem na zawodach w NS, i odnioslem wrazenie ze kontrola techniczna jest tylko powierzchowna. Moze sie myle, bo nie widzialem szczegolow (zajety serwisowaniem). W kazym razie, najbardziej zabolal mnie brak wazenia. I tak mnie dreczy, czy nie moglibysmy sie zrzucic na wage elektroniczna dla sedziow ? Wozki najnowsze sa coraz lzejsze, latwo sie zapomniec. Zreszta wozek ktory wazy 1500 po wyscigu moze wazyc kilka gram mniej. Z doswiadczenia (niewielkiego ale zawsze cos) wiem ze waga wplywa okrutnie na osiagi modelu. Nie zebym byl wielkim gierojem, bo zamykalem peleton, i mimo iz zabawe mialem przednia, to po zawodach w glebi ducha cos mi kolatalo. Mi nie chodzi o rozwijanie wirnikow jak proponowal kiedys pan Zelazo , ale o zwykle wazenie regularne i bez wyjatkow. Wazenie to operacja szybka nie jest pracochlonna i mozna ja przy odrobinie wprawy wykonac w ciagu 2min (dla 10 modeli rozlozonych na stole). Nie musi to byc wykwalifikowany sedzia, wystarczy powolany losowo zawodnik z grupy np serwisowej. Wiem ze na zawodach jest zawsze pospiech i zadyma (rzecz normalna przy tylu biegach -kazdy chce pojezdzic), ale wierze ze bezwzgledne wazenie jest do zrealizowania, przynajmniej na imprezach rangi eliminacji MP. Mam nadzieje ze moja prosba zostanie jakos rozpatrzona, bo powiem szczerze jestem fanatykiem fair play, nie jezdze po zlote gacie tylko dla rywalizacji. Jak mnie ktos kantuje to rzucam grabki i wychodze z piaskownicy. Znaczy sie, jak nie ma wiarygodnej podstawowej kontroli technicznej (wazenie conajmniej) to od razu sie inaczej patrzy na te 450km do przejechania...

_________________
TA-02 Touring Car
DF-01 Top Force Evolution


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt maja 05, 2006 6:12 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 04, 2005 8:24 pm
Posty: 480
Lokalizacja: RC Team Katowice
Maciej Pierzchała napisał(a):
czy nie moglibysmy sie zrzucic na wage elektroniczna dla sedziow ?

Była waga, nawet zważyłem swojego micruska :P

_________________
XRAY M18
HS81, Trinity Cobalt 16T, MAMBA 6800kV, Trinity Micro Monster, SX3R, MX3s 40MHz

RC WORLD TEAM KATOWICE

http://www.rcteamkatowice.pl/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt maja 05, 2006 7:16 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 21, 2005 1:41 pm
Posty: 201
Lokalizacja: Tarnów
Modele zostawiane po biegu na wyznaczonych numerami polach na stole pod podestem były ważone przez młodego człowieka, członka sadeckiego klubu jak mniemam. Ważył je po każdym biegu i niejasności zgłaszał sędziemu Matukinowi, było tak przynajmniej w dniu jazd dtm std i open. Jak chciałeś zważyć model kontrolnie to należało kolegę poprosić o wyjęcie jej z pudełka, bo jak twierdził dekuje ją ze względu na niewyłączanie przez zawodników, a była to waga elektroniczna pracująca na baterie :wink:

_________________
Janusz Potępa


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt maja 05, 2006 7:18 am 
Offline

Dołączył(a): Pt sty 16, 2004 10:19 pm
Posty: 160
Lokalizacja: Nowy Sącz
Wszystkie modele po każdym biegu były ważone.
Dokładną wagę elektroniczna mamy w Nowym Saczu juz od dawna i była na koncu stanowiska kontroli technicznej przez cały czas trwania zawodów (obok numerków)
Trudno było jej nie zauważyć, zwłaszcza że korzystał z niej sędzia kontroli technicznej.

_________________
Jan Pasiut

Sądecki Klub Modelarski
Nowy Sącz


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt maja 05, 2006 8:58 am 
Offline

Dołączył(a): Pt lis 14, 2003 4:13 pm
Posty: 1648
Lokalizacja: gdynia
Tak było , jeżeli chodzi o ważenie . Ale czy ktoś oglądał silniki pod kątem łożysk(standart) , to wątpię . :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt maja 05, 2006 9:04 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 09, 2005 10:06 am
Posty: 897
Lokalizacja: Opole
Maciej Pierzchała napisał(a):
...na zawodach w NS, i odnioslem wrazenie ze kontrola techniczna jest tylko powierzchowna...najbardziej zabolal mnie brak wazenia...wiem ze waga wplywa okrutnie na osiagi modelu...

Było ważenie, było sprawdzanie silników również pod kątem łożysk, było sprawdzanie paliwa i inne.
Waga nie musi okrutnie wpływać na osiągi modelu.
Mój model E-10 ważył 1290 g zamiast 1200 g - i wcale wolniejszy nie był od innych.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt maja 05, 2006 12:02 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt kwi 12, 2005 11:15 pm
Posty: 524
Lokalizacja: Świdnica
No to spoko, sorry za zamieszanie, super zabawa byla. Troche szkoda ze grafik tak scisniety na maj bo bym sie jeszcze na cos szarpnal. Ale w klodzku na pewno bede :P A kontroli nie widzialem bo bylem zbyt zakrecony i zajety swoim modelem. Poza tym - jeszcze raz powtarzam - na zawodach bylo super tylko w czasie powrotu sie zastanawiac zaczalem. No ale jak widac zupelnie bezpodstawnie :oops: Do zobaczenia na torze :twisted:

_________________
TA-02 Touring Car
DF-01 Top Force Evolution


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 

Teraz jest Pt maja 17, 2024 1:58 am


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL