Forum serwisu RC AUTO
  * RC AUTO    * e-mail do ADMINA    * FAQ    * Szukaj   * Użytkownicy
* Zaloguj   * Zarejestruj
Teraz jest N kwi 28, 2024 8:51 pm

Teraz jest N kwi 28, 2024 8:51 pm




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 115 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona
Autor
 Tytuł: pchełki
PostNapisane: Pn sty 30, 2006 5:55 pm 
Offline

Dołączył(a): Cz sty 22, 2004 9:38 pm
Posty: 795
Lokalizacja: Bydgoszcz
jak mieć pchełkę za 110 zł:

wpłacam 10 zł za eksploatację i 100 za uszkodzenie,odcinam kabelek,biorę uszkodzoną pchełkę zgodnie z paragrafem prawa!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sty 30, 2006 5:57 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N kwi 18, 2004 9:28 pm
Posty: 482
Lokalizacja: Knurów Fura ""ASSO TC5R""
szkoda że tam nie ma kabla :) ale polak potrafi

_________________
ASSO- Nosram TEAM POLAND


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: pchełki
PostNapisane: Pn sty 30, 2006 6:12 pm 
Offline

Dołączył(a): Cz sty 22, 2004 9:38 pm
Posty: 795
Lokalizacja: Bydgoszcz
wiem ze niema kabla ale można zarysować i też będzie trzeba zapłacić


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sty 30, 2006 6:19 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr paź 22, 2003 9:51 pm
Posty: 531
Lokalizacja: Warszawa
Mysle , ze mozna po prostu schowac pchelke do kieszeni i wprost powiedziec sedziemu zeby wzial sobie te 100zl. Calkiem dobry pomysl. Sprzedajemy nowe pchelki na ebay? Moze ktos kupi.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sty 30, 2006 6:32 pm 
Offline

Dołączył(a): Cz sty 22, 2004 8:59 pm
Posty: 2076
Lokalizacja: Jelcz Laskowice
Pomijam wasze pomysly :lol: wydaje mi sie że nie rozumiecie pewnej zasady nowego AMBrc. Pchelki z akumulatorkami mają jakiś tam kod i nie są transponderami indywidualnymi. Producent takich transponderów przewidzial tylko 20 szt i są to numery stale czyli nr 8 ma kod xxxxxxx i taki sam numer 8 np. w drugim urządzeniu ma dokladnie taki sam kod więc taka metoda nic nie da. Tylko transpondery indywidualne mają inne kody i nie są powtarzalne. Dlatego tylko te są oferowane dla odbiorców indywidualnych.
Zakup transponderów indywidualnych do wypożyczania nie jest dobrym pomyslem , zaraz będą kabelki poprzecierane, poprzerabiane wtyczki. To już bylo przerabiane.

_________________
Jelcz Mikrus
GG9531784


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: pchełki
PostNapisane: Pn sty 30, 2006 7:30 pm 
Offline

Dołączył(a): Cz sty 22, 2004 9:38 pm
Posty: 795
Lokalizacja: Bydgoszcz
a co będzie z 10 zł za wypożyczenie


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sty 30, 2006 10:14 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 09, 2005 10:06 am
Posty: 897
Lokalizacja: Opole
Kilka cytatów:
Cytuj:
...kto za to wezmie odpowiedzialnosc jak zniknie
...pewnie gdzieś sie ta kwota zgubi po drodze a pchły i tak nie bedzie...moim zdaniem głupota
...łatwiej jest zebrać kasę i po wszystkim, ale co jak ona zniknie
...cały czas jest mowa jak wydymać tego biednego zawodnika
...czy organizator ma 50-70 pchelek?...czemu niby mamy placic za pchelki za ktore byla rok temu zbierana oplata w formie licencji
...co to jest za wypozyczenie ,jak zawodnikow przyjedzie 100
...przewodnią matką narodu...piłkarz... rozdarte gacie...paranoja polska...mam osobista pchełkę!!!!!!!!! łonochoda
...To załóż hodowlę i jedną mi odstąp
...Je też poproszę jedną, ale po kosztach hodowli, więcej nie dam
...Watpie by starczylo pchelek tak zeby kazdy zawodnik mial przydzielona tylko jedna swoja
...jak mieć pchełkę za 110 zł: wpłacam 10 zł za eksploatację i 100 za uszkodzenie,odcinam kabelek,biorę uszkodzoną pchełkę zgodnie z paragrafem prawa!
...niema kabla ale można zarysować
...mozna po prostu schowac pchelke do kieszeni i wprost powiedziec sedziemu zeby wzial sobie te 100zl. Calkiem dobry pomysl. Sprzedajemy nowe pchelki na ebay? Moze ktos kupi

Chyba nie to było założeniem konwencji tematu.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sty 30, 2006 10:33 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt mar 08, 2005 3:52 pm
Posty: 336
Lokalizacja: inąd
Jan Matukin napisał(a):
Kilka cytatów:
Cytuj:
...kto za to wezmie odpowiedzialnosc jak zniknie
...pewnie gdzieś sie ta kwota zgubi po drodze a pchły i tak nie bedzie...moim zdaniem głupota
...łatwiej jest zebrać kasę i po wszystkim, ale co jak ona zniknie
...cały czas jest mowa jak wydymać tego biednego zawodnika
...czy organizator ma 50-70 pchelek?...czemu niby mamy placic za pchelki za ktore byla rok temu zbierana oplata w formie licencji
...co to jest za wypozyczenie ,jak zawodnikow przyjedzie 100
...przewodnią matką narodu...piłkarz... rozdarte gacie...paranoja polska...mam osobista pchełkę!!!!!!!!! łonochoda
...To załóż hodowlę i jedną mi odstąp
...Je też poproszę jedną, ale po kosztach hodowli, więcej nie dam
...Watpie by starczylo pchelek tak zeby kazdy zawodnik mial przydzielona tylko jedna swoja
...jak mieć pchełkę za 110 zł: wpłacam 10 zł za eksploatację i 100 za uszkodzenie,odcinam kabelek,biorę uszkodzoną pchełkę zgodnie z paragrafem prawa!
...niema kabla ale można zarysować
...mozna po prostu schowac pchelke do kieszeni i wprost powiedziec sedziemu zeby wzial sobie te 100zl. Calkiem dobry pomysl. Sprzedajemy nowe pchelki na ebay? Moze ktos kupi

Chyba nie to było założeniem konwencji tematu.



ALE propozycja płacenia za wypożyczenie transpondera oraz wplacanie kaucji za transponder który bedzie uzywany przez kilku zawodnikow spowodowala ze tak zawodnicy zareagowali.
Po prostu bardzo ich to poruszylo.

Wszyscy po prostu chca by bylo tak jak dawniej tylko zeby uzywac nowego systemu.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sty 30, 2006 10:43 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr paź 22, 2003 9:51 pm
Posty: 531
Lokalizacja: Warszawa
Ja pisalem calkowicie powaznie. Co bedzie jesli jakis zawodnik zechce wziac sobie pchelke na zawsze zostawiajac 100zl kaucji w zamian? Prosze nie pisac, ze nie przyda mu sie ta pchelka bo moze to zrobic ze zlosliwosci. Moze lepiej byloby wprowadzic kaucje w wysokosci ceny nowej pchelki? (450zl) A moze jednak nie pobierac kaucji? Radzilbym problem pobierania kaucji przemyslec jeszcze przynajmniej kilka razy zanim ktos zechce zbierac od zawodnikow po 100zl. Interesujace, ze kaucja bedzie wynosic nawet 500-700zl od pchelki jesli bedzie jej uzywac na jednych zawodach 5-7zawodnikow. A co jesli w niedziele zle sie poczuje i zostane w domu? Kto mi odda kaucje? Przeciez skarbnik nie bedzie mogl dac tych 100zl nawet mojemu najlepszemu koledze bo na jakiej podstawie. Juz widze oczami wyobrazni zakonczenie zawodow, skarbnik nie bedzie miec latwego zycia. A moze kaucje beda zwracane po zakonczeniu zawodow i nawet osoby startujace jeden final beda czekac do wieczora? Moze taki jest zamysl?

Jesli chodzi o kaucje to jestem jak najbardziej przeciwny.

Dlaczego osoba startujaca w 2 klasach placi za wypozyczenie pchelki raz? Czym sie rozni eksploatacja nawet tej samej pchelki przez jednego zawodnika w 2 razy wiekszej ilosci wyscigow od eksploatacji tej samej pchelki przez 2 zawodnikow w przypadku startow w podstawowej ilosci wyscigow? Watpie aby jednak ten zawodnik startujacy w 2 klasach mial ten sam numer startowy w eliminacjach i finalach obu klas.

Jesli chodzi o pobieranie oplaty za korzystanie z pchelki to jestem za ale tez nie do konca.
Patrzac oczami zawodnikow ktorzy nie bardzo widza sens kupowania sobie osobistych pchelek mozna dojsc do wniosku, ze traca oni na tym interesie. Uzywaja takich samych(ksztalt, masa) pchelek i jeszcze musza za to placic. Jak ich przekonac ze to jest dla ich dobra?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sty 30, 2006 11:00 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt mar 08, 2005 3:52 pm
Posty: 336
Lokalizacja: inąd
Ja znowu bardzo bym nie chcial placic za klase , poniewaz to by spowodowalo ze zawody by mnie zaczely kosztowac wiecej.

I uwazam ze dla tego skladalismy sie na pchelki by nie placic za ich uzywanie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sty 30, 2006 11:11 pm 
Piotrze ile Ty wpłacileś na pchełki,A ile kosztuje całe urządzenie, i ma być po staremu.W Tym poście jest zadane pytanie więc się na tym skoncentrujmy.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sty 30, 2006 11:15 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N kwi 18, 2004 9:27 pm
Posty: 696
Lokalizacja: Nowy Sącz
tak mi sie wydaje, że wszystkim raczej nie dogodzimy,

może poprostu wprowadzić opłate za kożystanie za AMB w wysokości 10zł (dla tych zawodników, którzy nie mają osobistych pcheł), bez względu na to w ilu klasach startuje, jesli chce niech startuje nawet we wszystkich....

_________________
gg: 1145097
kom: 512086320

pozdrawiam, RAFAŁ PAJOR


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sty 30, 2006 11:44 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 09, 2005 10:06 am
Posty: 897
Lokalizacja: Opole
Rafał Pajor napisał(a):
...bez względu na to w ilu klasach startuje, jesli chce niech startuje nawet we wszystkich....

Nikt nie mówił, że opłata ma być pomnożona przez ilość klas w jakich zawodnik startuje.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sty 31, 2006 7:49 am 
Offline
Administrator forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 19, 2003 6:58 pm
Posty: 4190
Lokalizacja: Bożków
Panowie, dyskutujemy o kaucjach i opłatach za używanie pchełek. I w tym teamcie kilka uwag:

1. Byłem w Trutnovie na zawodach (Czechy). Do liczenia kółek używano tam AMBRC. Nie miałem własnej, indywidualnej pchełki podobnie jak i mój klubowicz. Co robi czeski sędzia? I tu uwaga: po wpłaceniu startowego sędzia PRZYNOSI do naszych boksów 2 INDYWIDUALNE pchełki. Pełen szok. Żadnych kaucji, opłat za użyczenie itp.

2. Mówimy o opłatach 10zł za używanie pchełki. Panowie: a nie mozna było na posiedzeniu CKM (nie byłem i bardzo żałuję że nie udało mi sie tam zjawić) ustalic kwote startowego do którego będzie wliczone to 10zł ? Organizator zawodów gdzie będzie użyte AMBRC po zawodach wpłaca do - w tym przypadku LOK-u - odpowiednią kwote popartą listą startujących zawodników (która jest potwierdzona przez sędziego głównego) i po sprawie. Zawodników należało tylko poinformowac o takim ustaleniu. Problem z głowy. Sądzę że nikt nic by nie mówił.

3. Kaucja 100zł za pchełke?? Jeżeli właściciele AMBRC chca doprowadzić do tego aby na zawodach gdzie owe urządzonko będzie dizałało mieli 20-30 zawodników w 6-7 klasach - to są na jak najlepszej do tego drodze. Prosze spojrzeć na takową opłatę przez pryzmat naszego kraju. Jeżeli chcemy aby coraz więcej ludzi jeździło na zawody i startowało w nich - to pomysł z takimi opłatami (nawet w postaci kaucji zwrotnej) jest pomysłem dalece chybionym.
Tylko prosze mi nie mówić że nie można wyegzekwować od zawodnika który zniszczył pchełke należności za jej naprawę.

Tak na marginesie: chcemy do wakacji kupic w Kłodzku AMB. Od funduszy zależy tylko czy będzie to AMB czy AMBRC. Jak narazie na potrzeby treningów robimy sobie takie urządzonko sami :) A wszystko oparte na czytniku kart chip-owych :) Koszt całkowity takiego urządzenia włącznie z napisaniem prostego oprogramowania - ok.1000zł

_________________
Pozdrawiam

Marek Kusiakiewicz, RC-AUTO


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sty 31, 2006 8:27 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 21, 2005 1:41 pm
Posty: 201
Lokalizacja: Tarnów
Uważam pomysł zbierania kaucji w dowolnej wysokości, ze względów praktycznych, za wysoce niewygodny. Chodźby ze względu na potrzebę wcześniejszego lub nagłego opuszczenia zawodów nie powinno mieć miejsca opuźnienia wyjazdu po z powodu kolejki po zwrot kaucji.
Amortyzacja i ewentualna zbiórka funduszy na techniczne utrzymanie pchełek powinno być zawarte w opłacie startowej. Nie zawsze winnego uszkodzenia pchełki da się ustalić w momencie uzytkowania /czyt. braku liczenia/. Nie każde zarysowania to powód awarii, postawił bym raczej na regularne wstrząsy spowodowane kolizjami chodźby nawet z szykanami. A takowe powudują zazwyczaj niedoświadczeni kierowcy a przede wszystkim Oni nie zakupią pchełek indywidualnych. Pchełki nie są niezniszczalne a ustalenie jaki bodzieć i w jakim czasie ją uszkadza jest niemożliwy. Czasem jest to proces długotrwały.
Jedyną, choć niestety wydaje mi się tylko próbą zachowania jak najdłuższego dobrego stanu technicznego pchełek, jest każdorazowa kontrola sędziego startowego sposobu mocowania urządzeń na modelach a w przypadku złego zamocowania bezdyskusyjna i nieodwołalna dyskwalifikacja z danego biegu. Wystarczy przecież tylko chwila sędziemu przejście przed gotowymi do startu modelami i odłożenie na bok tych, które mają mocowanie niebezpieczne dla pchełki.
Co innego niesportowe zachowanie i nieodpowiedzialne obchodzenie się z pchełkami tu jednak też potrzebna jest zdecydowana postawa sędziego-właściciela a także wszystkich biorących udział w zawodach w końcu to nasze wspólne dobro.

_________________
Janusz Potępa


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 115 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona

Teraz jest N kwi 28, 2024 8:51 pm


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL