Forum serwisu RC AUTO
  * RC AUTO    * e-mail do ADMINA    * FAQ    * Szukaj   * Użytkownicy
* Zaloguj   * Zarejestruj
Teraz jest Pt mar 29, 2024 6:19 am

Teraz jest Pt mar 29, 2024 6:19 am




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
Autor
PostNapisane: Cz maja 31, 2018 3:41 pm 
Offline

Dołączył(a): So maja 19, 2018 12:35 pm
Posty: 10
Lokalizacja: Białystok
Witam.

Od roku posiadam model HSP buggy z silnikiem Vertex VX-18. Te silniki wymagają wyższej zawartości oleju w paliwie rzędu 16-18%, dlatego dodawałem odpowiednią ilość w/w oleju do paliwa i silnik działał świetnie, wybaczając mi liczne błędy początkującego. Olej przechowywałem w garażu, gdzie były ujemne temperatury. Po zimie zaczęły się problemy - wysoka temperatura, raz go suszyło jak mnie na kacu, raz "odtykało" i zalewało w trupa jak na dobrej imprezie. Myślałem, że to wina nieszczelności baku i wyrobienia cylindra (raz nawet po czyszczeniu czyścikiem udało mi się go zatrzeć, ale po odblokowaniu tłoka dalej miał moc). Kupiłem nowy bak i silnik, i znowu prawie go zatarłem - tym razem w czasie docierania, bo znowu doszło do przytkania gaźnika. Wtedy po inspekcji dostrzegłem matowy nalot na butelce. Po przepłukaniu silnika i układu paliwowego (i jeździe na "czystym rapiconie") silnik zaczął działać poprawnie.

Olej jest płynny, lepki i śliski, nie śmierdzi. Czy nadaje się do kosza, czy wciąż może być użyteczny np po jakiejś filtracji? Mógł ulec zepsuciu, poprzez przechowywanie w zbyt niskiej temperaturze? W jaki sposób można rozpoznać że uległ zepsuciu? W czasie zimy był rozwarstwiony na frakcję stałą i płynną, a po zimie wszystko wróciło do normy.

Paliwo na którym jeździłem to Merlin Expert 16 i 20%, teraz Rapicon 16%.
Olej to Merlin Castor Oil MA-220-1


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 

Teraz jest Pt mar 29, 2024 6:19 am


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL