Forum serwisu RC AUTO
  * RC AUTO    * e-mail do ADMINA    * FAQ    * Szukaj   * Użytkownicy
* Zaloguj   * Zarejestruj
Teraz jest Pt mar 29, 2024 6:06 am

Teraz jest Pt mar 29, 2024 6:06 am




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
Autor
PostNapisane: Cz sie 27, 2015 11:24 pm 
Offline

Dołączył(a): N sie 23, 2015 3:45 pm
Posty: 1
Hej,

Mam problem z moim firestormem z silnikiem hpi g3.0.

Mianowicie. Kupiłem go jako używkę po przejechanych 2 L 16% paliwa.

Po pierwszym dniu zabawy spaliła mi się świeca ( R5). Następnego dnia kupiłem nówkę O.S R5. Model przez 2 dni chodził jak powinien . Potem zabałem się za regulację żeby mieć pewnośc, że wszystko jest ok. Niestety podczas regulacji model zaczął strasznie dymić, brakowało mu mocy, ledwo co ruszał a jak dało mu się gazu to gasł. Przez dwa dni próbowałem go wyregulować i nic. Udałem się do serwisu modelarni. Serwisantowi też nie udało się go wyregulować, powiedział że mam za zimną świecę. Kupiłem NO. 8 o.s. Wsadziłem , model odżył. Jednak po ok. 3 min jazdy zgasł jak to było wcześniej. I teraz po jeźdzę może z 1-2 min, daję full gaz i pod koniec zaczyna gasnąć i po chwili silnik pada. Odpala potem bez problemu, no ale gaśnie po przegazowaniu. Bawiłem się HSN i LSN ale jakoś nie daje to efektów, nieraz udaje mi się tak ustawić że pięknie się wkręca, pojeżdzę chwilę, strzeli z wydechu i zgaśnie. Natomiast jak mu przykręce HSN to przygazuje pojeżdze ale też gaśnie. Co może być przyczyną, i dlaczego model nie chciał współpracować ze świecą R5.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt lis 27, 2015 8:56 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt wrz 30, 2003 7:25 pm
Posty: 810
Lokalizacja: Jelcz-Laskowice
Skoro serwisant nie potrafił wyregulować silnika, to co to za serwisant? Wracając do tematu - kiedy spali się świeca jest to znak, że coś nie gra szczególnie, kiedy pada świeca za świecą. Dobrze by było, byś przyjrzał się spalonej świecy a konkretnie kolorowi drutu i tym, czy nie ma w nim opiłków. Jeżeli silnik pluje paliwem na wysokich obrotach - jak zapewne wiesz mieszanka jest zbyt bogata. Jesteś pewien stanu silnika? Tzn czy trzyma kompresję? Czy łożyska są w dobrym stanie? Zacznij od mechaniki, jeżeli ona wypadnie w porządku zabierz się za regulacje. Co do świec i ich zakresu temp pracy - poczytaj na temat doboru świecy do temperatury otoczenia. Idzie zima, jeżeli chcesz jeździć musisz założyć cieplejszą świecę. Na koniec pamiętaj, że to nie obroty a temperatura zabija silnik. Zakładam że go posiadasz i regulujesz silnik w rozsądnych granicach temperaturowych. Daj znać co zaobserwowałeś, sam jestem ciekaw ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 

Teraz jest Pt mar 29, 2024 6:06 am


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL