Forum serwisu RC AUTO
  * RC AUTO    * e-mail do ADMINA    * FAQ    * Szukaj   * Użytkownicy
* Zaloguj   * Zarejestruj
Teraz jest Pt mar 29, 2024 11:19 am

Teraz jest Pt mar 29, 2024 11:19 am




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Autor
PostNapisane: Pn maja 25, 2015 7:45 pm 
Offline

Dołączył(a): Pt paź 17, 2014 9:27 pm
Posty: 10
Witam posiadam nowy model HIMOTO 1:5 MEGAP Monster truck 32ccm tu link do modelu http://rc.susco.pl/sklep/details/11043/431/samochody/auta-spalinowe-w-skali-1-5/himoto-1-5-megap-monster-truck-2,4ghz-lcd-26ccm-benzyna.html nie ukrywam ze to jest moje pierwsze takie spotkanie z takim modelem wiec potrzebuje waszej pomocy ,o co mi chodzi :
-Jaki uzyc olej do benzyny najlepszy waszym zdaniem, jak myslałem nad olejem OLEJ CASTROL POWER 1 RACING 2T
-w jaki sposób docierac silnik na pierwszy raz zeby sie dobrze ułożył to jest dla mnie bardzo wazne.
- i konserwacja silnika

Z gory bardzo dziekuje za pomoc


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt maja 26, 2015 3:26 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr sty 23, 2013 1:34 pm
Posty: 303
Lokalizacja: Gdynia
Olej spoko. Sam taki uzywam. Z docieraniem jest kilka sposobow i kazdy swoje chwali.
Np: Pierwszy pelny zbiornik wypalic na wolnych obrotach, czyli odpalic i niech sobie chodzi. Do tego pierwszego dac z 5ml wiecej oleju do mieszanki niz jest w zaleceniach producenta. Trwa to straaaasznie dlugo i nie wiem czy wytrzymasz do konca:D Drugi zbiornik juz z normalna iloscia oleju wyjezdzic powoli tak max na pol gazu i nie przyspieszac gwaltownie. Trzeci zbiornik juz mozna szybciej jezdzic ale bez gwaltownych przyspieszen. A potem to juz mozna orac:D

Co rozumiesz przez konserwacje silnika?
Najwazniejsze to zeby myc filtr powietrza po jezdzie i nasaczac go specjalnym olejkiem do filtrow przed jezdzeniem.
Jak nie jest za cieplo na dworzu to ja po odpaleniu zawsze czekam z 3-5 minut zeby sie silnik na wolnych obrotach nagrzal troche.

Tapniete z Note 3

_________________
Park maszynowy:
Baja 5B SS -na sprzedaz
Losi Micro SCT 1:24 BL
Sakura D3 BL
Vaterra Ascender - żółw błotny

chcialem dobrze - wyszlo jak zawsze :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr maja 27, 2015 9:02 pm 
Offline

Dołączył(a): Pt paź 17, 2014 9:27 pm
Posty: 10
dziękuje kolego za dobra podpowiedz :) muszę wytrzymać z tym zbiornikiem dla dobra silnika:) czyli docieranie silnika nitro trwa o wiele dłuzej niz z silnikiem benzynowym? Jeśli chodzi o konserwacje silnika to czy sie robi jakoms konserwacje po jeździe oprócz filtra powietrza. chodzi mi czy sie silnik smaruje jakims specjalnym olejem itd jak w nitro ?? Po jakim czasie sprawdzić silnik czy w nim jest wszystko ok lub wymienić pewne części np łożyska ?? pytam bo jak pisałem to jest moje pierwsze spotkanie z takim silnikiem . pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 

Teraz jest Pt mar 29, 2024 11:19 am


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL