Forum serwisu RC AUTO
  * RC AUTO    * e-mail do ADMINA    * FAQ    * Szukaj   * Użytkownicy
* Zaloguj   * Zarejestruj

Teraz jest Cz sie 22, 2019 6:11 am

Autor
PostNapisane: Cz cze 27, 2013 12:52 pm 

Witam.
Otóż planuje kupić a raczej na pewno kupie HPI Rs4 3EVO+ z silnikiem T3.0 wie ktoś jaką powinien temperaturę mieć ten model podczas docierania? A mianowicie kiedy jest na podstawce koła nie dotykają podłoża i pyrka na wolnych obrotach jaką powinien mieć temperaturę max? I kiedy jeżdżę nim na max połowa gazu jaką powinien mieć temp i jaką powinien mieć temp kiedy jeżdżę na full gazie w granicach ilu?
I powiedzcie mi jeszcze jedno czy warto jest silnik podgrzewać suszarką przed docieraniem?
Ja sobie myślę , że nie bo podgrzeje silnik do 50-60*C a on później będzie się przegrzewał czy to podgrzanie na początku nie ma znaczenia i silnik będzie chodził prawidłowo i nie będzie się przegrzewał :)?
Pozdrawiam!

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

PostNapisane: Cz cze 27, 2013 9:55 pm 

Podgrzewanie ułatwia ruch tłoka w cylindrze (rozszerzanie metali itp) a temperatura od której startujesz nie ma wpływu na temperaturę jaką osiągnie silnik.
W instrukcji modelu jest pewnie instrukcja silnika, przeczytaj.
Nie przekraczaj 130 stopni (przy docieraniu mniej) ale wyznacznikiem ustawienia silnika jest niebieski dym z wydechu.

PostNapisane: Pt cze 28, 2013 10:45 am 

Cześć dzięki za odpowiedź z suszarką :)).. Przynajmniej silnik będzie łatwiej startował :)) i mam pewność , że wszystko ok będzie :) a do ilu tak podgrzewać go suszarką :)??
W instrukcji piszą , że silnik może mieć max 110*C a 120*C to już źle ale to im chyba chodzi o to , że po dotarciu podczas regulacji nie może przekroczyć tej temp. czy 115*C też może być :)?? A poza tym do docierania silnik ustawiony jest na ustawienia fabryczne i chyba ma osiągać podczas jazdy na 1/2 gazu mniej niż 110 a mianowicie ile :)???
I czy ta instrukcja z hpi odnośnie docierania jest dobra ? Bo tam piszą , żeby silnik przepalił 3 zbiorniczki (1 w powietrzu i 2 jeżdżąc modelem ) nie za mało tych zbiorniczków do docierania :)??
Proszę o odpowiedź !! Pozdrawiam :)