Forum serwisu RC AUTO
  * RC AUTO    * e-mail do ADMINA    * FAQ    * Szukaj   * Użytkownicy
* Zaloguj   * Zarejestruj

Teraz jest So sie 24, 2019 7:09 pm

Autor
PostNapisane: Śr sie 24, 2011 7:48 pm 

Witam, niedawno kupiłem używanego HB Lighting Stadiuma 10 Sport, mam problem z odpaleniem silnika (podobno działał przed wysyłką do mnie). Problem jest taki, że nie mogę go odpalić, jest to mój pierwszy nitro, więc za bardzo się nie znam na tym, z tego co przeczytałem na forum, to mogę powiedzieć tyle, że:

-silnik zasysa paliwo, jest w wężyku
-świeca po wykręceniu i podłączeniu do startera świeci na pomarańczowo
-grzałka tez naładowana i działa
-po wykręceniu świecy widać że tłok jest mokry i świeca też od wewnątrz, ale kiedy szarpie za szarpankę z wyciągniętą świecą to nie chlapie paliwem
-kompresja tez jest, z wydechu dmucha powietrze
no ale w żaden sposób nie potrafię odpalić silnika, męczę się już kilka dni z tym.

P.S. w tym silniku mam 3 śrubki do regulacji, próbowałem regulować nimi ale żadnego efektu nie widziałem i nie znalazłem też dokładnego opisu jak ustawić ten silnik standardowo

Czekam na szybką odpowiedź. Z góry bardzo dziękuje za każdą poradę.

Kontakt do mnie:

na facebooku: Marcin Hereźniak
e-mail: herayo@interia.pl
lub na forum lub p/m

udało mi się odpalić silnik, ale działa tylko na wysokich obrotach, na niskich gaśnie, to już chyba tylko kwestia regulacji, ale może ma ktoś taki silnik i mi pomoże i napisze jak dobrze wyregulować te śrubki i nie chodzi mi o to do czego która śrubka służy, bo to znalazłem na necie, ale raczej na obroty, którą śrubkę ile obrotów, żebym po ustawieniu takim miał pewność, ze jeśli jest problem, to nie z ustawieniami tylko silnikiem, jak już pisałem kupiłem go używanego, więc nie wiem w jakim jest stanie i po ilu litrach

Maverick Strada MT Brushless
Turnigy TrackStar 3000KV
HobbyKing 120A
LiPo 5200mAh Turnigy

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

PostNapisane: Śr sie 24, 2011 10:33 pm 
Administrator forum

Silnika nie da się ustawić w taki sposób, że ktoś poda Tobie jak ma śrubki powkręcane. Najlepiej poczytaj o regulacji bo jest sporo tematów odnośnie tej czynności. W razie gdyby to nie pomogło to zagadaj do kolegów modelarzy z Częstochowy a trochę ich jest- na pewno pomogą w regulacji, a na żywo człowiek uczy się najszybciej.

PostNapisane: Cz sie 25, 2011 9:13 am 

Pooglądaj sobie filmiki HPI
http://www.youtube.com/watch?v=aFXf1BPpSxQ&feature=related
i dwa następne z serii small block

Ustawiasz na "fabrykę" i zaczynasz regulację. Czasem na fabrycznych nie odpali i trzeba troszkę wkręcić LSN (0.5obr)

Używany silnik może wymagać uszczelnienia (mój wymagał). Tutaj również pomocne będzie YT. Znajdziesz filmik co i jak uszczelnić. Potrzebować będziesz silikon czerwony (wysokotemp.) i zielony smar do amortyzatorów. Po uszczelnieniu regulacja stała się prościutka. Przed - niemożliwa. I wymień wężyki. Moje były dziurawe...

PostNapisane: Cz sie 25, 2011 9:25 pm 

czyli youtube moim zbawieniem :-) niestety jestem teraz za granica, a nie w czestochowie, wiec nie znam tutaj nikogo kto moglby mi pomoc, no chyba ze jest ktos z Manchesteru.

Maverick Strada MT Brushless
Turnigy TrackStar 3000KV
HobbyKing 120A
LiPo 5200mAh Turnigy