Forum serwisu RC AUTO
  * RC AUTO    * e-mail do ADMINA    * FAQ    * Szukaj   * Użytkownicy
* Zaloguj   * Zarejestruj
Teraz jest Cz kwi 18, 2024 5:48 pm

Teraz jest Cz kwi 18, 2024 5:48 pm




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Autor
PostNapisane: N lut 06, 2011 3:25 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 01, 2007 9:46 am
Posty: 56
Lokalizacja: Tychy
Mam jeszcze takie pytanie odnośnie ARO w FAQ-u od hpi piszą:

Cytuj:
You can also use Marvel Mystery Oil (US brand oil), 3in1 brand oil (US brand oil), or automatic transmission fluid as a substitute.


Co Wy o tym myślicie czy ATF będzie tak samo dobry jak ARO ? pracuje w podobnych warunkach, jest nieżrący smaruje, wypiera wodę, nie niszczy tworzyw sztucznych ae nie wiem czy będzie miało to jakiś negatywny wpływ na silnik :?:
Pytam bo sklep koło mnie nie ma na stanie narazie a ja nie mam a pracując na warsztacie mam dostęp do dużych zapasów ATF-a :roll:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn lut 14, 2011 12:59 pm 
Offline

Dołączył(a): Cz cze 28, 2007 8:54 pm
Posty: 18
Lokalizacja: Gdańsk
Nie wiem jak w nitro, ale w benzynowych silnikach temperatura głównie zależy od mieszanki paliwo-powietrze. Po pierwsze, gdy mamy mieszankę ubogą w paliwo temperatura spalania takiej mieszanki potrafi być 1/2 wyższa niż mieszanki bogatej. Po drugie benzyna zawarta w mieszance również chłodzi , i jak ktoś wcześniej zaznaczył smaruje silnik (mowa o dwusuwie). Dodając to wszystko mamy sporą różnice w temperaturze pracy silnika . Przykładem niech będą prawdziwe samochody. Jeżeli Pan Ździsiu z Panem Kaziem założą LPG 1 generacji i źle wyregulują mieszankę (zrobią za ubogą) to temperatura spalania jest tak wysoka że wypalają się zawory.

Co do eksploatacji silnika benzynowego. Porady ? Hmm :

Odpalając silnik wciskamy ssanie. Po odpaleniu nie dajemy od razu full gazu , tylko na postoju dajemy się nagrzać silnikowi lub jeździmy na wolnych obrotach.
Świeca powinna mieć odpowiednio dobraną przerwę: Zbyt duża przerwa nadwyręża układ zapłonowy , zbyt mała generuje za krótką iskrę a w rezultacie może ją zalewać.
Najlepiej lać mieszankę Olej - Paliwo 1:25 , wtedy mamy pewność że nasz silnik ma dobre smarowanie i długo pojeździ. Niektórzy kupują olej do np piły gdzie na etykiecie jest 1:50 i potem tak leją (bo przecież producent oleju tak zaleca) a silnik dostaje po dupie.
Filtr powietrza powinien być wykonany z gąbki lub jakiś podwójny . Szczególnie jak jeździmy w terenie, to należy sobie odpuścić stożki itd.
Należy unikać zalewania wodą świecy i układu zapłonowego gdyż może dojść do przebicia i zaniku iskry
Nie powinno się tez wjeżdżać mocno rozgrzanym silnikiem w kałuże , bo może dojść do rozhartowania lub pęknięcia takich elementów jak głowica czy cylinder.
Bezpieczniej jest jeździć na za bogatej mieszance niż za ubogiej. A w modelach benzynowych jazda na zbyt bogatej mieszance nie spowoduje zablokowania silnika jak w nitro.
Poprawnie ustawiony model , z poprawną mieszanką oleju z paliwem powinien dawać z rury wydechowej biały dym. Jeżeli nie widać dymu znaczy że albo jest za mało oleju w benzynie albo za uboga mieszanka.
Poprawną mieszankę można rozpoznać po kolorze świecy - Powinien być jasno brązowy (ponieważ paliwo zawiera olej) .

Jak mi się jeszcze coś przypomni to napiszę


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N lut 27, 2011 2:25 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 02, 2010 10:06 pm
Posty: 771
Witam
Zdecydowałem że Hyperek będzie jednak spalinką i chce się o nich jak najwięcej dowiedzieć z racji tego że to Będzie moja pierwsza :wink: Mam zamiar zamontować Tak silniczek około 4 ccm , i Pojawia się moje pytanie Czym różni się silnik 3 portowy od 8 portowego bo szukałem ale nie znalazłem odpowiedzi :?

_________________
SPRZEDAMMMMMMMM !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

http://allegro.pl/zawodniczy-model-team ... 76477.html


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Teraz jest Cz kwi 18, 2024 5:48 pm


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL