Forum serwisu RC AUTO
  * RC AUTO    * e-mail do ADMINA    * FAQ    * Szukaj   * Użytkownicy
* Zaloguj   * Zarejestruj
Teraz jest Pt mar 29, 2024 6:41 am

Teraz jest Pt mar 29, 2024 6:41 am




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lip 06, 2004 12:59 pm 
Offline

Dołączył(a): Cz sty 22, 2004 8:59 pm
Posty: 2076
Lokalizacja: Jelcz Laskowice
Widzisz Tomku, można znacznie prościej i taniej, ale ten wątek dalej się przewija na tym forum. Po co kombinowac , są gotowe oleje do konserwacji silników neutralizujace działanie nitrometanu i rycyny. Model Technics kosztuje 20 zł i mam go już trzeci rok. Można kombinowac tylko po co. Lepiej skupic sie nad innymi sprawami i kwestie konserwacji pozostawic producentom paliw.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lip 06, 2004 1:24 pm 
Offline

Dołączył(a): Pn wrz 01, 2003 2:01 pm
Posty: 575
Artur D. napisał(a):
Widzisz Tomku, można znacznie prościej i taniej, ale ten wątek dalej się przewija na tym forum. Po co kombinowac , są gotowe oleje do konserwacji silników neutralizujace działanie nitrometanu i rycyny. Model Technics kosztuje 20 zł i mam go już trzeci rok. Można kombinowac tylko po co. Lepiej skupic sie nad innymi sprawami i kwestie konserwacji pozostawic producentom paliw.


Dokladnie tak mi sie wydawało.

_________________
Pozdrawiam

Tomek Massalski


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lip 06, 2004 9:45 pm 
Offline
tomalo

Dołączył(a): N sty 04, 2004 8:33 pm
Posty: 778
Lokalizacja: Kraków autko: mam :)
Faktem jest ze zuzycie ARO jest minimalne... Osobiscie uzywam ARO Mugen Seiki, mala buteleczka, a wydaje sie ze nie ma konca :) konserwuje silnik po kazdej jezdzie, w sumie savage to trzeci model na tej buteleczce (wczesniej TG10 i Terra - rowniez dosc czesta konserwacja ). Jak rozbic koszt ARO na czas korzystania to wychodzi ze konserwacja silnika pozadnym srodkiem kosztuje miesiecznie tyle co 1 piwo... :)

_________________
pozdrawiam
tomalo


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lip 07, 2004 12:56 pm 
Offline

Dołączył(a): Pn wrz 01, 2003 2:01 pm
Posty: 575
Gruby napisał(a):
A co jest jak mam szary drucik, a spod swiecy jest mokry (nie wilgotny) - zaraz po jezdzie?


http://www.hpiracing.com/faq-nitro-main.htm#read_plug

_________________
Pozdrawiam

Tomek Massalski


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lip 07, 2004 1:21 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lis 27, 2003 12:53 pm
Posty: 4236
Lokalizacja: Kraków
tmassals napisał(a):




a moze ktos na polski to przelozy.... nie kazdy zna dobrze anglikański :wink: :?

_________________
Pozdrawiam
AE TEAM


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz gru 09, 2004 1:17 am 
Offline
-=ADA$=-
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 20, 2003 7:51 am
Posty: 3467
Lokalizacja: Bielsko-Biała/ Kraków
Zaczne od tego ze na dluzsze przechowywanie, uzycie WD-40 zanim sie uzyje ARO nie jest zlym pomyslem z racji faktu ze WD-40 (water displacement formula attemept #40) usuwa wode z silnika przez co zapibiegnie rdzy, ARO tego nie robi, zapobiega rdzy w inny sposob, dlatego na dluzszy okres przechowywania uwazam ze lepiej aby oba wspoldzialaly. A co do świec (link juz nie dziala):
Jesli swieca jest mokra od spodu a spod wyraznie stracil swoj blyszczacy kolor to jest zbyt bogata mieszanka,
Spod wilgotny a swieca lekko poszarzala to jest troszke zbyt bogata ok 90% mocy maksymalnej
Spod suchy, a swieca poszrzala, to jest idealnie ustawiony teoretycznie 100% mocy, ale moze byc niebezpiecznie (przy zmianie temp zmieni moze sie zubozyc)
spod such a drucik "zmeczony" (pogiety itd) znaczy ze jest mieszanka zbyt uboga i nalezy ja wzbogacic.
To jest tyle ile pamietam ze strony Paris racing, dlatego przepraszam za niedokladnosci, oczywiscie pomiar nalezy robic na ustawionym silniku, zalozyc nowa swiece i 10-15 min ostro pojezdzic.
Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr gru 22, 2004 3:17 pm 
co zrobic jak głowka od swiece jest za duza dla tego co ja podgrzewa w revo( to jest taka sprezynka owinieta tasma)


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N kwi 30, 2006 2:49 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr wrz 29, 2004 6:25 pm
Posty: 2253
Lokalizacja: Białystok Model: HPI Hellfire SS
co do tego, że do silników nie dodaje sie koła zamochowego to jestem pewny. Zazwyczaj trzeba sobie dokupić, ale skoro nie dodają, to może można i podmienić z poprzednim silnikiem. Jeżeli mocowanie pasuje, to chyba reszta się nie różni :roll:

_________________
PUSTY GARAŻ :(
GG: 2780008


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt sty 18, 2011 7:54 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 01, 2007 9:46 am
Posty: 56
Lokalizacja: Tychy
Jako że to poradnik to sie zapytam.
Czy moge zastosować paliwo 20% nitro do silnika Hyper 12 ? potrzebuje go dotrzeć i nie wiem czy nie za dużo % ma paliwko...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt sty 18, 2011 8:13 pm 
Offline

Dołączył(a): Cz sty 22, 2004 8:59 pm
Posty: 2076
Lokalizacja: Jelcz Laskowice
V4 napisał(a):
Jako że to poradnik to sie zapytam.
Czy moge zastosować paliwo 20% nitro do silnika Hyper 12 ? potrzebuje go dotrzeć i nie wiem czy nie za dużo % ma paliwko...


Niestety, nie polecam takiej zawartości nitro do tej pojemności. Musiałbyś zastosować dodatową podkładkę pod głowicę 0,1mm , ale to i tak na docieranie nie jest wskazane. Te motorki są projektowane do 16% nitro

.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt sty 18, 2011 10:21 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 01, 2007 9:46 am
Posty: 56
Lokalizacja: Tychy
OK. dzięki za pomoc :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Teraz jest Pt mar 29, 2024 6:41 am


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL