Forum serwisu RC AUTO
  * RC AUTO    * e-mail do ADMINA    * FAQ    * Szukaj   * Użytkownicy
* Zaloguj   * Zarejestruj
Teraz jest Pt kwi 26, 2024 1:42 am

Teraz jest Pt kwi 26, 2024 1:42 am




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 
Autor
PostNapisane: Pn cze 06, 2016 10:29 pm 
Offline

Dołączył(a): Pn mar 07, 2016 10:05 pm
Posty: 44
Jak w temacie chciałbym zacząć jeździć w zawodach i poznawać tajemnice RC. W weekend byłem w Rudzie śląskiej na zawodach on road i strasznie mi się ro spodobało. Mam Już jakąś styczność z modelami rc ponieważ posiadam HSP FF I oraz Traxxas Revo 3.3. Ale chciałbym zacząć działać coś na poważniej a nie tylko w niedziele koło domu.

Co oznaczają te klasy modeli IC 10 IC 8 itd. Chciałbym zakupić model on road abym mogl nim startować w zawodach tylko nie wiem jaki model w jakiej klasie. Napewno szedł bym w elektryki. Tylko jaki model w jakiej klasie może startować. Model chciałbym w skali 1:10 lub 1:8. Tylko czy RTR czy KIT. Może to być samo podwozie aby potem dokupić do niego silnik i aparaturę koła i serwo chciał najlepiej jak by to był RTR. Budżet jakim bym dysponował na sam początek to 1000 zł.

Czy byłby ktoś tak miły i wprowadził by mnie w początki zawodów i pomógł zrozumieć te klasy modeli i wibracje choćby samo podwozie do startów w zawodach?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn cze 06, 2016 10:48 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr sty 27, 2010 4:47 pm
Posty: 36
Lokalizacja: Student
Cześć :-)

Na początek witamy w Rudzie, w sobotę praktycznie zawsze jest ktoś na torze więc można pogadać trochę głębiej w temacie :-)
Klas elektrycznych na chwilę obecną jest kilka, najpopularniejsze to 540, kadet, modified, formuła i GT, klasy IC-8 i IC-10 to spaliniaki, ogólnie o przepisach rozpisywać się chyba nie ma sensu wszystko jest na stronie http://rc-sport.pl/?q=node/5

Ogólnie kadet to klasa dla młodzików na modelach w większości pudełkowych rtr, 540 to taka klasa rozwojowa obecnie dobra na start dla nieco starszego zawodnika, który w kadecie już nie pojedzie a zapewniająca masę frajdy z jazdy i rywalizację na wysokim poziomie :-). Modified to klasa dla bardziej zaawansowanych kierowców obecnie najszybsza na zawodach pomijając spaliny. Ciekawe są modele GT i Formuła, są to modele z napędem jedynie na tylną oś, także trochę coś innego niż zwyczajne "taksówki" :-)

Pytanie w co chciałbyś pójść i co cię interesuje najbardziej. Jeśli chodzi o elektryka to wybór jest pomiędzy 540, Formułą i GT, o każdej można napisać coś ciekawego :-)

_________________
Przemek Wicher
SPT Poland
Serpent Project 4X


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt cze 07, 2016 5:26 pm 
Offline

Dołączył(a): Pn mar 07, 2016 10:05 pm
Posty: 44
Mam 22 lata więc do młodzików się nie zaliczę :D Model mógłby być 2WD chociaż bardziej bym chciał 4WD na pasku. Chciałbym abu to była klasa która w przyszłym roku też będzie startować ponieważ chciałbym w tym roku złożyć model na zawody.

Gdzie w Polsce znajdę jakieś sklepy aby kupic choćby samo podwozie KIT aby zacząć przygodę?

Czy mogę wystartować w jednych lub dwóch zawodach czy musze we wszystkich?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt cze 07, 2016 10:34 pm 
Offline

Dołączył(a): Pn mar 07, 2016 10:05 pm
Posty: 44
Myślałem nad tym http://rc.susco.pl/sklep/details/5968/3 ... mocja.html


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt cze 07, 2016 11:03 pm 
Offline

Dołączył(a): Pn mar 07, 2016 10:05 pm
Posty: 44
Chciałbym iść w klasę 540 lub GT.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt cze 07, 2016 11:13 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr sty 27, 2010 4:47 pm
Posty: 36
Lokalizacja: Student
Co do startów w zawodach nie ma żadnych ograniczeń, jedynie ilość zawodów wlicza się później do końcowej klasyfikacji danego cyklu zawodów. Co do modelu, Asso z linku jest fajne, ale dość ciężko o części do tego modelu w Polsce. Obecnie najbardziej popularne modele wśród zawodników to firmy Xray (sklep.rcracing.pl), Yokomo ( fortasport.pl) i Tamiya (rcniko.pl) i do tego w Polsce części są dostępne bez problemu, dlatego to bym polecił. Ogólnie szukałbym Xray wszystkie T3 i T4, Yokomo BD5 i BD7 oraz Tamiyi TRF 417-419 z tego co wiem część z tych modeli jest w używkach na forum i da się wychaczyć na prawdę fajny zestaw podwozie plus części do 750zl. Jeśli chodzi o elektronikę to przynajmniej ja zaopatruję się w chinach z prostego powodu że jest taniej :-) Polecam sklep hobbyking.com i elektronikę Turnigy Trackstar, stosunek cena jakość jest bardzo dobry. Dla przykładu moim zdaniem świetne na początek combo silnik i regulator z Trackstara http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... oved_.html
http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... or_V2.html

Ale to też da się dorwać w polsce używane taniej :-)
Jeśli masz jeszcze jakieś pytania chętnie odpowiem, może podpowiedzą też inni :-)

_________________
Przemek Wicher
SPT Poland
Serpent Project 4X


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr cze 08, 2016 8:42 am 
Offline

Dołączył(a): Pn mar 07, 2016 10:05 pm
Posty: 44
Wybor padnie chyba na X12 - 2016 Specs W/ FREE BODY - 1/12 Pan Car [X370005]

Co tym myślicie nada się do klasy GT?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr cze 08, 2016 8:57 am 
Offline

Dołączył(a): Śr sty 27, 2010 4:47 pm
Posty: 36
Lokalizacja: Student
X12 to model w skali 1:12, GT na asfalt to skala 1:10 czyli się nie nada, jeśli chciałbyś klasę GT to musisz szukać Xraya X10 albo Team Associated RC10R5 i RC10R5.1, do Xraya jest łatwiej z częściami

_________________
Przemek Wicher
SPT Poland
Serpent Project 4X


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr cze 08, 2016 3:58 pm 
Offline

Dołączył(a): Pn mar 07, 2016 10:05 pm
Posty: 44
A do klasy 540 co byś polecił w cenie ok 1200 zł?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr cze 08, 2016 9:28 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr sty 27, 2010 4:47 pm
Posty: 36
Lokalizacja: Student
Ja poleciłbym tak:
viewtopic.php?f=13&t=75273&p=455315&sid=7a820618f2d3eca866a83ab8844a25c1#p455315
http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... oved_.html
http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... or_V2.html

Zestaw naprawdę mocny do 540. Potem zostaje jeszcze serwo nie wiem czy masz i jakie no i akumulator.
Jeśli chciałbyś iść w nowy model to można by pokusić się o Spec-R coś w tym rodzaju http://www.rccars.pl/modele-rc/257-spec ... g-car.html , jednak ja patrząc ze swojej perspektywy wybrałbym używkę z linka wyżej. Podany model tak samo jak regulator pociągną nie tylko 540 ale też klasy wyżej, regiel jeśli ci się odmieni możesz włożyć do GT, F1, Modi i nawet w wyższych klasach da sobie radę, także nie jest to zakup jednorazowy a spokojnie na kilka sezonów.

_________________
Przemek Wicher
SPT Poland
Serpent Project 4X


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz cze 09, 2016 9:22 pm 
Offline

Dołączył(a): N gru 29, 2013 10:12 pm
Posty: 5
polecam model o kuby klapacza, zadbany, serwisowany, brak ukrytych wad :) cena pewnie do lekkiej negocjacji, ale warto


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 

Teraz jest Pt kwi 26, 2024 1:42 am


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL