Forum serwisu RC AUTO
  * RC AUTO    * e-mail do ADMINA    * FAQ    * Szukaj   * Użytkownicy
* Zaloguj   * Zarejestruj
Teraz jest Pn cze 22, 2026 11:42 pm

Teraz jest Pn cze 22, 2026 11:42 pm




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
Autor
 Tytuł: Zebatki
PostNapisane: N mar 13, 2005 11:18 pm 
Offline

Dołączył(a): Pn paź 04, 2004 11:18 am
Posty: 272
Lokalizacja: Trojmiasto
Mam TT-01 ze standardowymi zębatkami i chciałbym to zmienic.
Chodzi mi aby polepszyc przyspieszenie ale żeby jednoczesnie Vmax nie spadła jakoś drastycznie.
Czy zakup "czarnych zebatek" nie bedzie najlepszym rozwiązaniem??
Model z silnikiem Team Orion 15T i regulatorem elektronicznym Carsona, caly wyłożyskowany.
Moze ma ktos jakies zebatki spelniajace w/w wymagania na sprzedaż??

Pozdrawiam

no nie wierze ze nikt nic nie wie
nie bójcie sie napisac bo juz wiosne czuć w powietrzu i niedlugo pierwsza jazda w tym roku :P :P :P

edit:błędy

_________________
Enzo TT-01
http://fotogalerie.pl/galeria/galeria_t ... 2A507EB9CF

www.krc.prv.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So mar 19, 2005 8:47 am 
Offline

Dołączył(a): Cz mar 10, 2005 4:04 pm
Posty: 277
Lokalizacja: Tuszyn
Witam!!
Powinieneś kupic czarne zembatki , bo to dużo daje !!
jeżeli w TT masz jeszcze wałek plastikowy to go wymien !!
Z tego co sie orintuje standardowa jest 19T i zmien ją na 21 T (będzie troszke wolniej przyspieszał ale szybciej jechał , przy tym śilniku nie zobaczysz rużnicy !!) i 23 T to już będziesz naprawde szybko jeździł
a przyśpieszenie sie zmniejszy . czym mniejsza zembatka na silniku tym szybciej przyśpiesza a miejszy Vmax .
Pozdrawiam :)

_________________
MIEJSCE INTELEKTUALNYCH UNIESIEŃ - SIŁOWNIA

Teraz : LIGHTNING Pro R (i silnik LRP28R) z Futabą 3PK :D
Było : X'ray T1 Evo 2 , TL-01 i HPi Savage 25 ,Serpente impulse carbo

Tel. kom 695-606-272
GG: 5752021


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So mar 19, 2005 10:45 am 
Offline

Dołączył(a): Cz paź 30, 2003 1:44 pm
Posty: 1437
Lokalizacja: Tychy
mam zebatki robinsona na sprzedaż: 17T, 19T, 23T i 25T (moduł 48p)
wszystkie po 16zł za szt.. Jak chcesz to napisz mi na maila lub gg:3573545

_________________
http://www.dizzypaint.pl - CUSTOM PAINTING

MALOWANIE KAROSERII AEROGRAFEM!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So mar 19, 2005 12:03 pm 
Offline

Dołączył(a): Pn paź 04, 2004 11:18 am
Posty: 272
Lokalizacja: Trojmiasto
a wlasnie w Tamiyi jak jest pin??48??

jestem zainteresowany zebatkami 22,23 i 55,58

_________________
Enzo TT-01
http://fotogalerie.pl/galeria/galeria_t ... 2A507EB9CF

www.krc.prv.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So mar 19, 2005 12:57 pm 
Offline

Dołączył(a): Cz mar 10, 2005 4:04 pm
Posty: 277
Lokalizacja: Tuszyn
mam 22 . orginalne do tamiy nowe .
Sprzedam ją za 10 zł

_________________
MIEJSCE INTELEKTUALNYCH UNIESIEŃ - SIŁOWNIA

Teraz : LIGHTNING Pro R (i silnik LRP28R) z Futabą 3PK :D
Było : X'ray T1 Evo 2 , TL-01 i HPi Savage 25 ,Serpente impulse carbo

Tel. kom 695-606-272
GG: 5752021


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Zebatki
PostNapisane: Cz gru 24, 2009 2:28 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 30, 2006 10:23 am
Posty: 95
Lokalizacja: Warszawa
Co do rodzaju modułu, to tamiya ma swój własny i w przypadku Tamiya TT-01 jest to moduł 0,6
Więcej o zębatkach i ich różnicach przeczytasz tutaj http://www.rc.info.pl/slownik/modulZ.html

Co do samego przełożenia to im mniejsze tym model am większą prędkość max. kosztem przyśpieszenia

w TT-01 standard to 61T / 19T

w zawodach najczęściej spotyka się 55T/ od 24T do 27T ( choć to od toru już zależy )

podstawa to kupić zestaw zębatek odbiorczych 55T i 58T - dostępny tutaj http://www.karambol.pl/zebatki-odbiorcze-55-58t-do-tt-01.html

Dodatkowo masz tam zdjęcie jakie zębatki atakujące ( te na silniku ) można użyć z dana odbiorczą.

a same zębatki atakujące masz tutaj ( pamiętaj moduł 0,6 )http://www.karambol.pl/category/zebatki-zebatki-tamiya

pozdrawiam

_________________
TT-01, Asso B-44, Losi XXX-4, Sanwa MX-3, Mamba-max, Asso-TC6, Traxxas E-maxx


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Zebatki
PostNapisane: Cz gru 24, 2009 11:24 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn mar 30, 2009 12:25 pm
Posty: 1529
Temat założony był w 2005r, teraz mamy juz prawie 2010...

_________________
GG: 12795774
Sprzedam HPI Savage X4.6.
Było E-Revo, Savage X4.6, E-Firestorm


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Zebatki
PostNapisane: Cz gru 24, 2009 2:44 pm 
Offline

Dołączył(a): Pn lip 25, 2005 12:22 pm
Posty: 2336
Lokalizacja: Poznań
to nic, na reklame nigdy za późno ! :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 

Teraz jest Pn cze 22, 2026 11:42 pm


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL