Forum serwisu RC AUTO
  * RC AUTO    * e-mail do ADMINA    * FAQ    * Szukaj   * Użytkownicy
* Zaloguj   * Zarejestruj
Teraz jest Pt mar 29, 2024 10:26 am

Teraz jest Pt mar 29, 2024 10:26 am




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Autor
PostNapisane: Pn paź 02, 2017 5:41 pm 
Offline

Dołączył(a): Pt sie 03, 2012 5:10 pm
Posty: 16
Witam.
Jestem na forum od jakiegos czasu ale jestm laikiem w temacie modelarstwa RC.
Posiadam model Strada DT 1/10, model jak na moja jazde i zabawe calkiem niezly tym bardziej ze teoretycznie byl kupiony dla 3- letniego syna :) (wersja dla zony, chociaz maly sie wkrecil i bierze go codziennie na spacer).
Wracajac do modelu i mojego posta - podzespoly jakie ma zamontowane - wahacze, stabilizatory, amortyzatory i tym podobne sa bardzo kiepskie, tz. bardzo latwo sie wyginaja i nie wydaja sie zbyt solidne - ciezko jest (moze tylko mi) poustawiac wszystkie kola zeby wygladalo to tak jak nalezy i zeby jezdzil jak nalezy, a na dodatek amortyzatory z przodu juz padly po paru miesiacach jazdy (nie byla katowany - tylko droga polna i piaskownica).
Tak ze amortyzatory musze juz wymienic ale chcialbym go usztywnic troche zeby kola nie zyly wlasnym zyciem i zeby nie wyginaly sie kazde w inna strone.
Szukalem w necie jakis czesci zamiennych aluminiowych ale nie udalo mi sie nic znaleźć .Czy moglby ktos mi podopwiedzie gdzie tego szukac albo czy takie czesci sa dostepne do tego modelu albo moze sa paujace od innych modeli.
Zastanawiam sie rowniez nad zmiana elektroniki i moze silnika na takie zeby mozna bylo posmigac po deszczu po jakims mokrym żwirze czy kalurzach.
Nie chce wydawac majatku na taki zestaw tylko tyle ile bedzie praiwe minimalnie wymagane do takiej mokrej zabawy.

A mam jeszcze jedno pytanie - czy jest mozliwosc zablokowania dyferencjalu jednego badz obu zeby zwiekszyc jego mozliwosci terenowe?Widzialem jakis zestaw gdzies do blokady dyferencjalu w modelach maverick strada i pochodnych ale DT (i z tej serii) nie byly wymienione, jednak Pan ze sklepu odpisam mi ze chyba powinno pasowac bo dyferencjaly w modelach strada sa takie same - byly tam dwa kielichy (chyba?) i jakas blaszka z wycietym prostokatem.

Bardzo prosze o jakiekolwiek podpowiedzi i pomoc.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn lis 20, 2017 1:17 pm 
Offline

Dołączył(a): Pt sie 03, 2012 5:10 pm
Posty: 16
I to by bylo tyle w temacie....SZKODA.... bo widac jest tutaj sporo znawcow i doswiadczonych modelarzy.... KIEPSKO


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn lis 20, 2017 5:28 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt gru 04, 2009 12:09 pm
Posty: 5736
Lokalizacja: Murowana Goślina/Grajewo
Można kupić do tego modelu wszystko z aluminium ale to jest po prostu nieopłacalne, bo poza wyglądem i odrobinę lepszymi właściwościami jezdnymi nic się nie zmieni i cały czas to będzie dość słaby model... Amorki można utwardzić podkładkami i gęstszym olejem. A o do blokowania dyfra to nie jest dobre rozwiązanie. Trochę poprawi to właściwości w cięższym terenie ale zdecydowanie pogorszy podczas normalnego użytkowania.

_________________
OCM KAOS DT19-T BL
Mugen Seiki MBX5T BL
Trx Summit BL
Marui Big Bear
Tamiya:
-GT-01 BL
-TXT-1
Kyosho:
-959 BL
-The Boss
-Rally Sports
-Gallop MkII


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 

Teraz jest Pt mar 29, 2024 10:26 am


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL