Forum serwisu RC AUTO
  * RC AUTO    * e-mail do ADMINA    * FAQ    * Szukaj   * Użytkownicy
* Zaloguj   * Zarejestruj
Teraz jest Pt kwi 19, 2024 10:53 pm

Teraz jest Pt kwi 19, 2024 10:53 pm




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
Autor
PostNapisane: Wt lut 14, 2017 8:52 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt mar 01, 2016 9:54 am
Posty: 160
Lokalizacja: Warszawa
Tak mnie zastanawia... bawie sie ponownie po kilku latach intensywnie w modelarstwo i co bym nie sprawdzal to na zachodzie czy nawet za oceanem jest sporo taniej.

Dwa auta juz kupilem w Niemczech, ale teraz szukalem czesci, prostych slupkow karoserii i w PL w ogóle nie dostepne (ok to malo popularny Thunder Tiger) no i slupki znalazlem w USA

Opis: Thunder Tiger PD9516 Body Posts, Kaiser TTRPD9516 , Nr przedmiotu
Ilość: 1
Cena jednostkowa: $6,45 USD
Suma: $6,45 USD

Wysyłka i obsługa: $2,15 USD
Suma: $8,60 USD

Wysylka dwa dolary z groszami, to tyle sie placi w Polsce... a to bedzie szlo z za wielkiej wody.
Cena za czesc zasadniczo niska, przesylka taniutka, mi sie nie spieszy bo chce to na zapas.

Jakie sa wasze odczucia, z czego wynikaja dosc wysokie w Polsce ceny ? Tak maly rynek ze trzeba miec duże marże ?

_________________
Carson Specter NITRO .21
Carson Specter II BL ZTW150A + 2000Kv
Thunder Tiger K-ROCK G5 - fun car :)
Traxxas X-MAXX loading ... 8S


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt lut 14, 2017 10:39 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt gru 04, 2009 12:09 pm
Posty: 5736
Lokalizacja: Murowana Goślina/Grajewo
Taki kraj... U nas się nic nie opłaca począwszy od wydobycia węgla, przez produkcję samochodów po transport kolejowy... Na całym Świecie to się opłaca tylko nie u nas...
Jeszcze mi się nie zdarzyło żeby cokolwiek do modeli było tańsze w PL niż za granicą, w najgorszych przypadkach ceny były porównywalne. Może wysokie cła ? Może wysokie podatki ? Nie mam pojęcia co może być przyczyną. Polska to dziwny kraj ;)

_________________
OCM KAOS DT19-T BL
Mugen Seiki MBX5T BL
Trx Summit BL
Marui Big Bear
Tamiya:
-GT-01 BL
-TXT-1
Kyosho:
-959 BL
-The Boss
-Rally Sports
-Gallop MkII


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr lut 15, 2017 7:28 am 
Offline

Dołączył(a): So sty 14, 2017 10:05 pm
Posty: 52
Lokalizacja: Mrągowo
Polska to kraj biedny, każdy chce się jak najwięcej wzbogacić, ale jest ciężko. Np. Regulator bezszczotkowy prosto z Chin kosztuje na aliexpress ok $15 (ok 65zł) a w Polsce taki sam kosztuje 190zł. Handlarze kupują kilka sztuk (nie jedną i nie hurtowo) aby sprawdzić jak wyjdzie sprzedaż. Muszą zapłacić np. cło, podatek itd i wtedy koszt rośnie, a sprzedający chcą nadal dużo zarobić i z tąd takie ceny. Nie zawsze za granicą jest taniej. Chciałem kupić skrzynię do mojego E-Maxx'a i za granicą to koszt ok 190zł + koszt transportu, a w Pl na rc4max.com kupiłem za 145zł + koszt wysyłki.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr lut 15, 2017 10:04 am 
Offline

Dołączył(a): Wt mar 01, 2016 9:54 am
Posty: 160
Lokalizacja: Warszawa
No nie mówimy o wszystkim, bo np. modele traxxas w PL sa raczej tansze niz w DE, ale znów droższe niż w USA (ale wiadomo USA nie ma takich podatków jak my), ale generalnie w PL jest drogo.

Od znajomego z DE slyszalem ze rząd niemiecki wspiera modelarstwo od wielu lat jako zabezpieczenie na wypadek wojny, podobno ktos tam wpadl na pomysl ze w razie czego dzieki modelarzom bedzie cala masa ludzi umiejacych pokierowac dronami, zdalnymi pojazdami czy nawet malymi łodziami podwodnymi, i stad u nich nizsze ceny na te zabawki, zeby ludzie sami sie uczyli nizszym kosztem. Nie wiem ile w tym prawdy, ale głupie to nie jest.

Ale wracajac do cen czesci, to do Carsona czesci w PL bywaja dwa razy drozsze niz w DE, czasem mam wrazenie ze nasze sklepy kupuja w niemieckich, dodaja podatek i marze i dopiero sprzedaja.

To samo z bateriami LiPo, legalnie kupowane w hurtowni w PL sa drozsze niz detal w DE, o co chodzi ?

_________________
Carson Specter NITRO .21
Carson Specter II BL ZTW150A + 2000Kv
Thunder Tiger K-ROCK G5 - fun car :)
Traxxas X-MAXX loading ... 8S


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 

Teraz jest Pt kwi 19, 2024 10:53 pm


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL