Forum serwisu RC AUTO
  * RC AUTO    * e-mail do ADMINA    * FAQ    * Szukaj   * Użytkownicy
* Zaloguj   * Zarejestruj
Teraz jest Pn kwi 29, 2024 2:42 pm

Teraz jest Pn kwi 29, 2024 2:42 pm




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 

Używam do driftu opon...
Plastikowych 90%  90%  [ 9 ]
Gumowych 10%  10%  [ 1 ]
Liczba głosów : 10
Autor
PostNapisane: So sie 03, 2013 6:40 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr lip 31, 2013 2:20 am
Posty: 4
Witam,

rozpoczynam nowy temat z nadzieją wywołania interesującej konstruktywnej dyskusji, zawsze uważałem że modelarstwo jest czymś bliskim
miniaturyzacji, że model od zabawki odróżnia realizm i nie chodzi tylko o to by sobie pojeździć/latać/pływać ale to dodatkowe coś co właśnie jest kluczem zawartym w nazwie, modelarstwo. Z niepokojem obserwuję tendencje do traktowania tematu po macoszemu, rosnące w raz z rozwojem modeli wrażenia z jazdy przyćmiewają pierwotne założenie jakim było budowanie w efekcie mamy pokaźne grono modelarzy nie mających zielonego pojęcia o mechanice nie wspominając o elektryce. Nie chciałbym wyjść na zarozumialca który pozjadał rozumy wszystkie więc doprecyzuję, chodzi mi o wiedzę z fizyki na poziomie liceum ogólnokształcącego, ot tyle.

Sprawnie skręcając w stronę tematu, najbardziej nurtujący mnie temat dotyczy opon,
rozumiem że plastikowe się wolniej zużywają, rozumiem że łatwiej się driftuje bo mają większy poślizg wiec można mieć słabszy silnik i też polatać,
tak tak ok, ale widziałeś kiedyś auto do driftu na rolkach poślizgowych ze szkoły bezpiecznej jazdy bo się wolniej zużywają i łatwiej tyłem rzucać ?
Czarę goryczy przelał dodatkowy moduł kontroli trakcji dbający o właściwe kontry co minimalizuje opcję spina.
Niebawem to może wyglądać tak: Kup model z "drift" w nazwie odpakuj skręć ster wciśnij gaz do oporu, enjoy!
Dlaczego zawody odbywają się na poślizgowej nawierzchni, a najlepsza porada na blokadę dyfra to "nakładź plasteliny albo super glue"!!! co??? czego? to mi wygląda na młynek do plasteliny a nie na szperę (mam nadzieję że chociaż połowa z Was drodzy koledzy drifterzy kojarzy czym jest szpera).

Kończąc by ktokolwiek doczytał całość, rzucam tezę na pożarcie: "drift RC skręca w stronę zabawek".
Czy coś w tym jest czy to moja odosobniona psychoza? ;)

Guzik
PZ


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So sie 03, 2013 9:45 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 21, 2011 10:41 am
Posty: 1992
Lokalizacja: Kraków
Przeczytałem i na początek mam jedno ważne pytanie do założyciela tematu.
Czy masz choć najmniejsze doświadczenia z modelami szosowymi i do driftu ?

_________________
KS Wanda Sekcja Modelarska RC Kraków


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So sie 03, 2013 11:45 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr lip 31, 2013 2:20 am
Posty: 4
Nie ukrywam że bliżej mi do świeżaka niż wygi, bardziej nazwałbym to wiedzą niż doświadczeniem, bo uczyć się można szybko a doświadczenie się nabywa latami, natomiast jestem skupiony na on-road'ach i driftingu tylko i wyłącznie. O ile nie mogę powiedzieć że znam się na modelach szosowych to śmiało przyznaję się że nie znam się na innych. :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N sie 04, 2013 6:40 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 21, 2011 10:41 am
Posty: 1992
Lokalizacja: Kraków
No i wszystko jasne, choć strasznie zagmatwane :)

_________________
KS Wanda Sekcja Modelarska RC Kraków


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N sie 04, 2013 2:18 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr lip 31, 2013 2:20 am
Posty: 4
A odpowiedź brzmi: wiem ale nie powiem. Widzę kolego po stopce że doświadczenia Ci nie brakuje, ograniczyłeś jednak swoją wypowiedź do osobistej wycieczki zamiast podzielić się wiedzą. Nie żywię urazy, jednak nie widzę sensu dalszej dyskusji, jako autor wątku uznaję go za wyczerpany i proszę administratorów o zamknięcie.

Podchodzę do tematu driftu bardzo entuzjastycznie, mam konkretne plany i pomysły, nie często zdarza mi się aktywnie uczestniczyć w dyskusjach na forach,
przeważnie czerpię potrzebne informację i olewam jakikolwiek wkład. Tym bardziej mi przykro że przy pierwszej próbie wniesienia skądinąd nowego tematu spotkałem się z odzewem który zniechęca mnie do dalszej rozmowy, nie zwykłem zaczynać dyskusji od prężenia się kto jest większy.

Z jeszcze większym zapałem skupiam się na modyfikacjach i treningach, by zacząć udowadniać swoją wartość w rywalizacji sportowej.
Tak więc do zobaczenia na torach, może na plastikowych oponach ale zawsze bokiem.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N sie 04, 2013 7:44 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 21, 2011 10:41 am
Posty: 1992
Lokalizacja: Kraków
Spróbuj, doświadcz. Oglądnij filmiki. Poczytaj. Później pisz.

Przeczytaj jeszcze raz co napisałeś. Ja odczułem że porównujesz naukę wyjścia cało z poślizgu niekontrolowanego z driftem (poślizg kontrolowany).

_________________
KS Wanda Sekcja Modelarska RC Kraków


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn sie 05, 2013 1:31 am 
Offline

Dołączył(a): Śr lip 31, 2013 2:20 am
Posty: 4
Koryguję swoje teksty przed publikacją i nie zdarza mi się gubić wątku w dyskusji, nie widzę zatem powodów by czytać powtórnie własną wypowiedź,
jeżeli jednak "odczułeś" kolego że chcę dyskutować o kurze i jajku lub za przeproszeniem dupie Maryni to przykro mi ale źle odczytałeś moje intencje i słusznym byłoby bym to ja Tobie zalecił ponowną lekturę z naciskiem na czytanie ze zrozumieniem sarkazmu.

Wracając od sporów o językowe niuanse do tematu właściwego czyli driftingu (jak kolega słusznie zwrócił naszą uwagę jazdy w kontrolowanym poślizgu, nie mylić z miejscowością w angielskiej Kornwalii) idąc dalej za radą doświadczonego kolegi, cytując klasyka "Veni vidi vici", a że tradycja nakazuje uczniowi mistrza przewyższyć nie ograniczyłem się do obejrzenia kilku filmików, poniżej zamieszczam link do clipu zapowiedzi dłuższej wersji a może i całego kanału, to się jeszcze okaże.

http://vimeo.com/71651654

Kończąc ten nierówny pojedynek, chciałbym przestrzec przed traktowaniem nowych użytkowników jakby mieli dopiero pół świnki skarbonki uzbierane na model a do gwiazdki lata świetlne, niektórzy z nas wiedzą jak pachnie guma opon do driftu dla dorosłych, będzie wstyd jak Pan zawodnik zacznie przegrywać z gościem od świnki skarbonki.

Na pożegnanie by zatrzeć złe wrażenie podrzucę dobrą radę, ja stosuję i polecam.
Dyferencjał tylnej osi, bardzo ładnie blokuje się czterema spinkami do karoserii, rozmiar zależy oczywiście od wielkości przekładni dyferencjału.
Pomysłowe delikatne dogięcie ew docięcie owych spinek gwarantuje sztywne spięcie i łatwy demontaż bez uszczerbku dla przekładni.
wymagane kombinerki szt 2 do gięcia spinek, to uwaga do kolegów stosujących plastelinę, swoją drogą może lepiej nakręćcie mocniej sprężynę i trzymajcie się szkolnych przyborów a narzędziami nigdy nic nie wiadomo.

pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn sie 05, 2013 10:21 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 21, 2011 10:41 am
Posty: 1992
Lokalizacja: Kraków
Co do spinek w dyferencjale może i dobry pomysł by go unieruchomić ale po pewnym czasie na pewno będzie on do wyrzucenia (zależy od mocy silnika).

Filmik, hmm... powiem szczerze. Model Ci w ogóle nie driftuje. Mimo tego wesołe zakończenie jest fajne.

Tak ogólnie: używa się śliskich opon by drift był efektowny, model się nie zużywał zbyt szybko i opony też.

_________________
KS Wanda Sekcja Modelarska RC Kraków


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn sie 05, 2013 8:04 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt cze 18, 2013 1:26 pm
Posty: 46
Lokalizacja: Wrocław
Na filmiku widać, że z driftem to wiele wspólnego kolega nie ma...

_________________
Team Associated TC6.2 | Team Orion | Sanwa MT4


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz maja 08, 2014 3:48 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lip 12, 2009 11:48 am
Posty: 91
Lokalizacja: Legionowo, Warszawa Bródno
ciekawy temat ale założyciel raczej nie ma pojęcia o driftingu rc, a w jakim kierunku zmierza? Myślę ze filmik obrazkowo wytłumaczy wszystko
https://www.youtube.com/watch?v=0tt8cNtT_jY

_________________
Zapraszam na kanal yt youtube.com/user/mariaro91
Oraz Bloga!! mariaro91art.blogspot.com


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 

Teraz jest Pn kwi 29, 2024 2:42 pm


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL