Forum serwisu RC AUTO
  * RC AUTO    * e-mail do ADMINA    * FAQ    * Szukaj   * Użytkownicy
* Zaloguj   * Zarejestruj
Teraz jest Cz kwi 18, 2024 1:08 am

Teraz jest Cz kwi 18, 2024 1:08 am




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
Autor
PostNapisane: N mar 01, 2015 11:56 am 
Offline

Dołączył(a): Cz gru 25, 2014 6:36 pm
Posty: 49
Lokalizacja: Piastów
Witam od 2 tygodni buduję karoserie z kartonu do modelu strada sc. góra i boki są już sklejone został tylko tylne orurowanie, wzmocnienie całej karoserii, przód, wygładzenie i oklejanie taśmą i malowanie. Obecnie kleję wikolem, narazie dobrze się trzyma. obudowę
przymierzałem do samochodu i wszystko gra :) Budę robię na lato więc po wodzie napewno nie będzie jeździł

Oto pytania
-Czym najlepiej takie coś kleić ?? Widziałem jeszcze klej polimerowy tylko nie wiem jak klei karton
-czym wzmocnić obudowę ??
-Czy oklejanie taśmą to dobry pomysł ?

_________________
Maverick Strada Evo SC


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N mar 01, 2015 9:50 pm 
Offline

Dołączył(a): Pt cze 06, 2014 1:26 pm
Posty: 338
Lokalizacja: Poznań
Na forum Traxxasa chłopaki pisza, ze wykladaja karoserię od wewnątrz taśmą wzmacniajaca naroznikowa (taka siateczka do dostania w Castoramie) i całość smaruja klejem do butów. Ponoć auto jest wtedy jak czołg.

_________________
Traxxas Slash 4x4


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt mar 03, 2015 5:55 pm 
Offline

Dołączył(a): Cz gru 25, 2014 6:36 pm
Posty: 49
Lokalizacja: Piastów
Dziś kleję przód i ulepszam dach :)
mam pytanie, z czego zrobić orurowanie o śr. ok. 0,8mm ?? bo nie mam pomysłu.

_________________
Maverick Strada Evo SC


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So wrz 26, 2015 3:25 pm 
Offline

Dołączył(a): N lip 12, 2015 12:12 pm
Posty: 126
Lokalizacja: Warszawa
Troch stary topic, ale postanowiłem wrzucić opis swoich doświadczeń po wzmacnianiu budy ww metodą (siatka + klej).

Oryginalna karoseria Bulleta była już mocno zużyta, więc za 60zł ściągnąłem z chin budę do Monstera HSP. Nie miała wywierconych dziur, więc idealnie można było ją spasować do do rozstawu słupków w Bullecie. Postanowiłem ją wzmocnić - najpierw myślałem nad oklejeniem jej w środku po prostu "hamerykańską" taśmą przylepną (srebrna, gruba pakowa, jest wzmacniana siatką), ale po obejrzeniu wielu filmików na YT i przegrzebaniu netu doszedłem do wniosku, że nie będę kombinował i użyję taśmy do łączenia płyt gipsowych + klej do butów.

Buda zaraz po przyjściu wyglądała tak (jeszcze nie oklejona):

Całkiem sensownie jak za 60zł. Zestaw naklejek standard - szyby, naklejki tuningowe +20 KM itd.

Zrobiłem zakupy w castoramie - 20mb (wystarczy na z 3 budy 1:10) siatki do łączenia płyt gipsowych (6zł), 2x klej do butów Diall poliuretanowy 25ml (9zł) + twardy pędzel (3zł)
Wyczyściłem budę od środka zwykłym płynem do mycia szyb, przewietrzyłem i zabrałem się za oklejanie taśmą. Nie było specjalnie trudno, jedyne na co trzeba uważać to to, żeby kolejne kawałki zachodziły na siebie. Oklejanie poszło szybko, może z 10 min i całą buda gotowa do klejenia:

Pierwsze maźnięcie klejem i... problem. Okazało się, że buda jest malowana od środka i klej rozpuszcza farbę przy silniejszym dociśnięciu pędzla. Klej był bardzo rzadki i malowanie szło szybko, więc starałem się nie dociskać za mocno, ale farba i tak ucierpiała. Być może lepiej było kupić po prostu butapren - trudno powiedzieć. Buda nie była droga, więc niespecjalnie szkoda. Tak czy inaczej, nanoszenie kleju (na balkonie - strasznie śmierdzi) trwało ok 10-15 min. Ostatecznie, karoseria cała pokryta taśmą i klejem, z zewnątrz wygląda tak:

Nie jest bardzo tragicznie, ale konkursu piękności już nie wygra. Natomiast, jeżeli całą zabawa zda egzamin i buda będzie wytrzymalsza, to wg mnie i tak warto. Obecnie buda schnie na balkonie. Klej teoretycznie uzyskuje pełne wiązanie po 48h, ale obecnie jest dosyć wilgotno i nie wiem czy to nie przeszkodzi w utwardzeniu. Dodam kolejne wpisy jak klej całkiem zwiąże.

Uwagi:
Poliuretan strasznie śmierdzi, po tych 15min łeb mnie bolał przez kolejne 2h
50ml kleju wystarcza ledwo co na 1 budę 1:10, przynajmniej tego Diall (marka własna Castoramy chyba). Być może lepsze kleje jak Pattex itd będą wydajniejsze.
Nie kupujcie taśm do łączenia płyt gipsowych TESA, z warstwą chropowatej folii na zewnątrz i zatopioną siatką wewnątrz. Myślałem, że sie wycwanię i obejdę klejenie kupując taka taśmę (36zł...), ale niestety jest zdecydowanie zbyt twarda i nie da się nią okleić np zgjęć. Poza tym, klej jest raczej słaby i dział jak podkładki gecko - raz przyklejonej prawie nie da się "przeciągnąć w bok", ale bez problemu da się ją podnieść, ciągnąc pionowo do góry.

[edit] Wlaśnie zauważyłem, że max wymiar obrazka to 200x300 - nic nie byłoby widać, więc udostępniam mój dysk google:
https://drive.google.com/folderview?id= ... sp=sharing

_________________
HPI Bullet MT FLUX @ TrackStar Turbo 80A + 10.5T BL TrackStar
"I can FIX IT!"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 

Teraz jest Cz kwi 18, 2024 1:08 am


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL