Forum serwisu RC AUTO
  * RC AUTO    * e-mail do ADMINA    * FAQ    * Szukaj   * Użytkownicy
* Zaloguj   * Zarejestruj
Teraz jest Cz kwi 25, 2024 8:17 pm

Teraz jest Cz kwi 25, 2024 8:17 pm




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ] 
Autor
 Tytuł: Moje uwagi
PostNapisane: Wt lut 15, 2005 1:01 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 09, 2005 10:06 am
Posty: 897
Lokalizacja: Opole
W subforum Modele spalinowe jest dział Monster Truck - takiej klasy nie ma w kraju, żaden zawodnik nie zaproponował jej włączenia do cyklu zawodów krajowych, żaden z modelarzy nie pojawił się z modelem na żadnych zawodach by rozpropagować ją – najdziwniejsze jest to, że właśnie w tym dziale jest najwięcej postów o modelach, bo ponad 7220. Uznając zapał tych modelarzy, uważam jednak, że powinny być również działy Aparatury RC (odbiorniki, nadajniki, kwarce, regulatory, serwa) i Silniki elektryczne (standard, stock, modyfikowane, mikro) w subforum Modele elektryczne z których korzystaliby również zawodnicy - w końcu forum poświęcone jest wszystkim modelarzom kołowym – tym co uprawiają wyczyn i tym co są tylko miłośnikami małych 4 kółek. Opcja szukaj nie zawsze zdaje egzamin w gąszczu tytułów, nie zawsze mających przełożenie do postawionego problemu, zwłaszcza na forum ogólnym.
W subforum Modele spalinowe zauważyłem również dział Silniki spalinowe – dlaczego działu Silniki elektryczne nie ma w subforum Modele elektryczne? – czyżby to nie one powodowały, że nasze modele potrafią się ścigać – czyżby one były najmniej istotną częścią wyposażenia naszych modeli?
Rzeczowe i merytoryczne skatalogowanie zagadnień na pierwszej stronie jest podstawą sukcesu każdego forum tematycznego, jakim jest m. in. RCAUTO.
W obecnym jego kształcie nie jestem w stanie ustalić, gdzie mam umieścić posty o źródłach i przyczynach zakłóceń w aparaturach RC oraz sposobach optymalizacji doboru silników elektrycznych i ich wyczynowego tuningu, by nie narazić się na wytyki moderatorów - a o aparaturach akurat jest co pisać, bo widać to na każdych zawodach, o silnikach również, bo wielu zawodników już na etapie docierania potrafi je zniszczyć, ustawiając nieprawidłowy kąt komutacji czy stosując niewłaściwe sprężyny i szczotki, a później w modelu niewłaściwe przełożenia.
W googlach odpowiedzi na te problemy polscy modelarze mogą nie znaleźć – w końcu mają dla siebie forum RCAUTO i po to Pan Marek Kusiakiewicz je stworzył.
Pozdrawiam wszystkich


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Moje uwagi
PostNapisane: Wt lut 15, 2005 1:40 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lis 27, 2003 12:53 pm
Posty: 4236
Lokalizacja: Kraków
Jan Matukin napisał(a):
W subforum Modele spalinowe jest dział Monster Truck - takiej klasy nie ma w kraju, żaden zawodnik nie zaproponował jej włączenia do cyklu zawodów krajowych, żaden z modelarzy nie pojawił się z modelem na żadnych zawodach by rozpropagować ją – najdziwniejsze jest to, że właśnie w tym dziale jest najwięcej postów o modelach, bo ponad 7220.



No i co w zwiazku z tym, bo niebardzo rozumiem o co chodzi :?:
Niektorzy uwazaja MT jako zabawki, wiec moze Ci profi zawodnicy niechca wtykac nosa w ten kacik....ja wraz z kilkoma userami probowalem jakies przepisy zrobic do klasy MT, prawdopodobnie na zawodach w Saczu 30.04-03.05 pojawi sie kilka osob z MT (wstepnie rozmaialem z kilkoma), jezeli by istaniala mozliwosc wlaczenia tej klasy, stworzenie jakis przepisow to ja chetnie pomoge na tyle ile bede umial i mysle ze inni tez beda chetni w pomocy.

Co do nowych dzialow to ja jestem na NIE za powstawianiem nowych (w duzej ilosci), ale polaczeniem np Silniki spalinowe i Tuning mechaniczny aby tam bylo pisane o wszystkim, o tuningu, o silnikach i to samo sie tyczy odnosnie elektrykow....co do dzialu Apratury to czemu nie :)

_________________
Pozdrawiam
AE TEAM


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lut 15, 2005 2:27 pm 
Offline
Raflee
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 19, 2003 9:45 pm
Posty: 3693
Lokalizacja: Z daleka- Mielec Auto: 4 do sprzedania - priv :)
Bugi... a moze jednak nadszedl czas zmian i trzeba zrezygnowac z niktorych dzialos na korzysc powstania nowych, tak jak juz Pan Jan napisal... Obecnie tuning Styl. i Drift sa najmniej aktywnymi dzialami i moze wlasnie nadszedl ich koniec...? A nowe dzily ktore by powstaly pomoglby by wielu uzytkownikiem np. przy wyborze aparatury lub podobnych tematach...

Na wszystko przychodzi swoj czas... tak samo jak niedawno sie stalo ze mna - widocznie komus nie pasowalem...

Pozdrawiam
Raflee


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lut 15, 2005 2:48 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lis 27, 2003 12:53 pm
Posty: 4236
Lokalizacja: Kraków
Rafał Malczyński napisał(a):
Bugi... a moze jednak nadszedl czas zmian i trzeba zrezygnowac z niktorych dzialos na korzysc powstania nowych, tak jak juz Pan Jan napisal... Obecnie tuning Styl. i Drift sa najmniej aktywnymi dzialami i moze wlasnie nadszedl ich koniec...? A nowe dzily ktore by powstaly pomoglby by wielu uzytkownikiem np. przy wyborze aparatury lub podobnych tematach...

Na wszystko przychodzi swoj czas... tak samo jak niedawno sie stalo ze mna - widocznie komus nie pasowalem...

Pozdrawiam
Raflee


Co do driftingu i Tuningu stylistycznego to jestem za likwidacja ich bo tam nic nowego sie nie dzieje a wiekszosc tematow zwiazanych z tymi kacikami tez na innych forach jest poruszana......tylko mnie zastanawia to o co chodzilo panu Janowi odnosnie dzialu MT... :?:

_________________
Pozdrawiam
AE TEAM


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lut 15, 2005 3:08 pm 
Offline
PSVADEK
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz paź 14, 2004 12:20 pm
Posty: 1842
Lokalizacja: Rzeszów Auta: ...TRAXXAS REVO 3,3... .ASSO TC3 BRUSHLESS.
Odnośnie aparatur proponowałem kiedyś coś takiego ale nie doszło to do skutku lecz nadal jestem na TAK

_________________
Obrazek
......Tornado Team......
www.RC.RZESZOW.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lut 15, 2005 4:32 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 09, 2005 10:06 am
Posty: 897
Lokalizacja: Opole
Bugi napisał(a):
Rafał Malczyński napisał(a):
Bugi... a moze jednak nadszedl czas zmian i trzeba zrezygnowac z niktorych dzialos na korzysc powstania nowych.......
Pozdrawiam
Raflee

....tylko mnie zastanawia to o co chodzilo panu Janowi odnosnie dzialu MT... :?:

Przeciwko MT nic nie mam - przed wielu laty byłem jednym z inicjatorów powstania w kraju klas modeli terenowych i uważam MT i bagusy za jedne z najatrakcyjniejszych klas. O MT powiedziałem m. in. po to, byście w końcu się ruszyli, a nie prowadzili tylko dyskusje - samą dyskusją nigdy nie wyjdziecie poza wirtualny świat forum.
Zawodników interesuje to, z czym mają problemy na zawodach i o czym chcą później rozmawiac na forum, by na zawodach uzyskiwać lepsze wyniki. Dyskutowanie o czymś, co później nie ma przełożenia na zawodach, nie wnosi nic konstruktywnego w podnoszeniu poziomu sportowego modelarza.
Intencją moją jest sugestia, by powstały dwa działy przydatne modelarzom, uczestniczącym również w zawodach - doświadczenia zdobyte jazdą modelem na przygodnych torach lub podwórkach mają się nijak do doświadczeń z zawodów. Działy te mogą istnieć obok MT i w niczym to nikomu nie będzie przeszkadzać, a dostęp do potrzebnych informacji będzie przejrzysty - i o to mi chodzi, bo forum jest dla wszystkich.
Systematyka i katalogowanie zagadnień nikomu nie szkodzi - zauważ, że forum RCAUTO może stać się największą instrukcją o tym, co robić, by być zadowolonym z modelarstwa. Spełni ono swoje zadania, jeśli z jego pierwszej strony modelarz będzie w stanie od razu okreslić, gdzie zadać pytanie lub znaleźć na nie odpowiedź.
Po to są spisy treści na początku każdej instrukcji czy książki lub poradnika.
Jeśli w moim poscie dopatrujesz się złych intencji, to jesteś w błędzie - do zobaczenia na zawodach!!!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lut 15, 2005 5:26 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lis 27, 2003 12:53 pm
Posty: 4236
Lokalizacja: Kraków
Jan Matukin napisał(a):
- doświadczenia zdobyte jazdą modelem na przygodnych torach lub podwórkach mają się nijak do doświadczeń z zawodów.


Tu bym troszke polemizowal, ale to nie kacik do tego... im wiejej jazdy po torze, nawet tym podworkowym (w koncu gdzies trzeba sie nauczyc jezdzic, bo to nie takie proste) tym wieksze umiejetnosci.

Cytuj:
Jeśli w moim poscie dopatrujesz się złych intencji, to jesteś w błędzie - do zobaczenia na zawodach!!!


Nie nie dopatruje sie, tylko nie rozumialem o co chodzi, teraz juz wiem... pozdrawiam

_________________
Pozdrawiam
AE TEAM


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lut 15, 2005 6:20 pm 
Offline
Administrator forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 19, 2003 6:58 pm
Posty: 4190
Lokalizacja: Bożków
Panowie,

W jednym z postów w dziale MT napisałem co posiadacze MT powinni zrobić aby zaistnieć na zawodach i na jakich zawodach powinni zaistnieć.

Powtórzę tylko że dla nich są zawody OF-ROAD a nie ON-ROAD.

Trzeba sie zebrać w sobie i przedewszytskim porozmawiać z organizatorami imprez o tym jak na nich zaistnieć i jak oni widzą rozegranie klas dla MT.

Nie sądzę żeby jakikolwiek organizator odmówił zrobienia wyścigów MT - nawet na pokaz - przecież to sa bardzo widowiskowe modele. trzeba tylko chcieć zaistnieć na zawodach a nie tylko na spotkaniach - dla samych siebie.

_________________
Pozdrawiam

Marek Kusiakiewicz, RC-AUTO


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lut 15, 2005 6:29 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr lut 11, 2004 6:40 pm
Posty: 586
Dokładnie !! Jak sami nie zainspirujecie to nic samo sie nie zrobi.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lut 15, 2005 8:28 pm 
Offline
Raflee
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 19, 2003 9:45 pm
Posty: 3693
Lokalizacja: Z daleka- Mielec Auto: 4 do sprzedania - priv :)
Marek Kusiakiewicz napisał(a):
Panowie,

W jednym z postów w dziale MT napisałem co posiadacze MT powinni zrobić aby zaistnieć na zawodach i na jakich zawodach powinni zaistnieć.

Powtórzę tylko że dla nich są zawody OF-ROAD a nie ON-ROAD.

Trzeba sie zebrać w sobie i przedewszytskim porozmawiać z organizatorami imprez o tym jak na nich zaistnieć i jak oni widzą rozegranie klas dla MT.

Nie sądzę żeby jakikolwiek organizator odmówił zrobienia wyścigów MT - nawet na pokaz - przecież to sa bardzo widowiskowe modele. trzeba tylko chcieć zaistnieć na zawodach a nie tylko na spotkaniach - dla samych siebie.


A co z tymi dzialami... ;)?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lut 15, 2005 8:47 pm 
Offline

Dołączył(a): So gru 20, 2003 1:07 pm
Posty: 1121
Lokalizacja: Warszawa
Marek Kusiakiewicz napisał(a):
Panowie,

W jednym z postów w dziale MT napisałem co posiadacze MT powinni zrobić aby zaistnieć na zawodach i na jakich zawodach powinni zaistnieć.

Powtórzę tylko że dla nich są zawody OF-ROAD a nie ON-ROAD.

Trzeba sie zebrać w sobie i przedewszytskim porozmawiać z organizatorami imprez o tym jak na nich zaistnieć i jak oni widzą rozegranie klas dla MT.

Nie sądzę żeby jakikolwiek organizator odmówił zrobienia wyścigów MT - nawet na pokaz - przecież to sa bardzo widowiskowe modele. trzeba tylko chcieć zaistnieć na zawodach a nie tylko na spotkaniach - dla samych siebie.


Marku
Nikt się nie zbierze ponieważ nikomu nie zależy.
Czytelnicy posiadacze MONSTERÓW czekają aż coś się im zaproponuje i dopiero wtedy ewentualnie się wypowiedzą czy się podoba czy nie.
Czekają na gotowe, aby zawody, same się zorganizowały.
Zloty, spotkania, weekendowe jazdy są bardzo fajne. Ale nie dają takiej adrenaliny jak na zawodach, nie ma takiej rywalizacji.
Nawet najlepsze pokazy nie będą lepsze niż najgorzej zorganizowane zawody.

W zeszłym roku zebraliśmy się w gronie kliku poważnych i wpływowych osób na modelarni w Warszawie w Ursusie i ustaliliśmy przepisy dla 1/18.
Po drobnych przeróbkach to co stworzyliśmy zostało zaaprobowane jako obowiązujące przepisy PKMS.

Jeżeli się znajdzie wpływowe lobby aby taka klasa zaistniała na zawodach LOK – PKMS to myślę, że nie będzie większych problemów aby takie modele dołączyć do klas terenowych, gdzie zawodników jest jak na lekarstwo. Może jak ktoś będzie chciał na tym zarobić parę groszy, np. jeden z dystrybutorów modeli MONSTER w Polsce to zdoła opracować przepisy i zorganizować kilka imprez w sezonie letnim.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lut 15, 2005 8:50 pm 
Offline
tomalo

Dołączył(a): N sty 04, 2004 8:33 pm
Posty: 778
Lokalizacja: Kraków autko: mam :)
Moja skromna opinia:
Dzial Aparatury - zdecydowanie TAK
dzial Silniki elektryczne - TAK (faktycznie w elektrykach zrobi sie przejrzysciej)

_________________
pozdrawiam
tomalo


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Moje uwagi
PostNapisane: Wt lut 15, 2005 11:25 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 02, 2003 6:19 pm
Posty: 878
Lokalizacja: 100LICA,
Jan Matukin napisał(a):
(...)uważam jednak, że powinny być również działy Aparatury RC (odbiorniki, nadajniki, kwarce, regulatory, serwa) i Silniki elektryczne (standard, stock, modyfikowane, mikro) w subforum Modele elektryczne z których korzystaliby również zawodnicy - w końcu forum poświęcone jest wszystkim modelarzom kołowym(...)


Działów takich dotychczas nie było, ponieważ nie było na forum osób a) wystarczająco kompetentnych, b) chcących dzielić się swoją wiedzą z tych dziedzin na forum.
Ale odkąd przyłączył się do nas p. Jan, wnosząc tu w nasze mroki kaganek edukacji modelarskiej taki pomysł wydaje się jak najbardziej sensowny. Jestem jak najbardziej ZA, z tym, że jako pomysłodawcę i zapewne - osobę mającą najwięcej do powiedzenia w tych tematach - chciałbym "obarczyć" również p. Jana obowiazkami Moderatora na tych forach :wink:

_________________
"życia nie mierzy się liczbą wykonanych oddechów. miarą życia są chwile, kiedy oddech wstrzymujemy"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lut 16, 2005 10:46 am 
Offline

Dołączył(a): Śr lut 11, 2004 6:40 pm
Posty: 586
Ja teakże jestem za. Pan Jan się najlepiej do tego nadaje :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn mar 28, 2005 5:39 pm 
Offline

Dołączył(a): Pt lis 05, 2004 10:06 pm
Posty: 2469
Lokalizacja: Wa-Wa Auto: Xray m18 i TLT-1 Trial
Dodawajcie jak chcecie ale prosiłbym o zostawienie działu tuningu i driftingu bo może być w pewnym momencie, że w dziale jak zacząć będzie "jak zamontować neony" albo "jak samemu zrobić klosze"
więc proponuje zostawić drifting i tuning

_________________
SPRZEDAM M18T/MT rtr. Na bezszczotce!
Info na Maila Kruszu@gmail.com <- rzadko bywam na forum, więc wolno odpisuję na PW.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ] 

Teraz jest Cz kwi 25, 2024 8:17 pm


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL