Forum serwisu RC AUTO
  * RC AUTO    * e-mail do ADMINA    * FAQ    * Szukaj   * Użytkownicy
* Zaloguj   * Zarejestruj
Teraz jest Cz kwi 18, 2024 11:22 am

Teraz jest Cz kwi 18, 2024 11:22 am




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
Autor
PostNapisane: Cz cze 17, 2010 8:27 am 
Offline

Dołączył(a): Pt sie 17, 2007 8:15 am
Posty: 1003
Lokalizacja: Nowy Dwor Maz
temat dość drażliwy, bo dotyczy nas samych ( a wlaściwie kilku najbardziej nachalnych forumowiczów )

czy to zgodne z netykietą tego forum, aby w KAZDYM mozliwym temacie , w ktorym ktos pyta o wybór modelu, apki, ładowarki , czegokolwiek - po chwili pokazywał sie post " polecam to i to" ? - i jak sie okazuje , wszystkie te rewelacyjne przedmioty sa w sprzedaszy wlasnie u tegoż "doradzacza" .

Nikt nawet zbytnio sie nie kryje , tylko sklepy , dystrybutorzy walą od razu propozycje , zaznaczając ,ze dany model czy ładowarka są naj , the best i w ogóle
Dochodzi nawet do kłótni w danym temacie dwóch sprzedaco - doradzaczy .
- "Kup moje , bo jego jest gorsze "
- " a gów... o , moje jest lepsze ! skoro Twoje lepsze to czemu sprzedajesz?!"

Panowie, żenada ....
Jest tu dział ogloszenia , sa PW

Czy nie mozna tego jakos uregulowac ? Adminów i Modów tu dostatek , czemu nikt na to nie reaguje ? A moze takie rzeczy na forum to norma ?
Powiem tak - 2 lata temu , kiedy kończyłem pisać na forum , normą nie były


Sprawa do przemyslenia


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz cze 17, 2010 10:22 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 12, 2004 10:14 am
Posty: 3530
Lokalizacja: Łódź
chudej napisał(a):
sprzedaco - doradzaczy

Z przykrością trzeba stwierdzić że osoby /zawodnicy z dużym doświadczeniem – krajowa czołówka rzadko dzielą swoim doświadczeniem i spostrzeżeniami na forum.
Statystycznie najczęściej na pytania początkujących odpowiadają inni czytelnicy forum którzy często (nie zawsze i nie wszyscy) nie grzeszą ani doświadczeniem ani wiedzą a duża część z nich jedynie zachwala to co ma.
Żenujące są natomiast techniki tzw. „Naganiaczy” którzy albo zakładają lipne konta na forum albo między kilkoma kontami sami ze sobą prowadzą dyskusję.
Taki przypadek zdarzył się w tym roku. Gość tak się zagalopował że zaczął opisywać sam do siebie z tego samego konta. :D :) :D

Zdaniem wielu osób rzeczywiście zajmujących się tematem zawody są najlepszym poligonem zarówno dla modeli jak i ich kierowców.
Reszta to teoria lub opinie często oderwane od rzeczywistości bo komuś coś się podoba bardziej niż inne.

Dystrybutor zbiera wszystkie informacje z rynku – bo to jego zwód.
Posiada informacje od zawodników i użytkowników swoich modeli.
Prowadzi serwis i ma na bieżąco przegląd sytuacji co i dla czego ulega awarii.
Wie również jak rozwiązać wiele problemów technicznych.
Dla czego więc miałby nie dzielić się tą wiedzą i opiniami z zainteresowanymi i doradzać :?: :shock:

Zastanów się również po co i o co ktoś pyta na forum?
Mam wrażenie że po to aby zebrać różne opinie i samodzielnie zdecydować co dla niego jest najlepsze i jakie argumenty go przekonują.
Czy uważasz ze twoje opinie są trafniejsze niż innych osób ???
W jaki sposób zamierzasz klasyfikować jakość odpowiedzi ???
A może uważasz że Ty wiesz najlepiej :wink:

_________________
HPI Polska - Dariusz Flisiak
Zapraszamy na cykl imprez, wyścigów HPI Challenge i HPI Street Racing


Ostatnio edytowano Cz cze 17, 2010 11:22 am przez HPI Polska, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz cze 17, 2010 10:52 am 
Offline

Dołączył(a): Pt sie 17, 2007 8:15 am
Posty: 1003
Lokalizacja: Nowy Dwor Maz
Darku , wiec po kolei

- pomińmy kwestię idiotów z rozdwojeniem jaźni, ktorzy zakladaja kilka kont i zachwalają sami przed sobą swoje opinie ( a takze rzeczy do sprzedazy ) , to margines

- dystrybutor powinien zbierac informacje, mało tego, powinien aktywnie uczestniczyc w "życiu" zarówno forum, jak i modeli, ktore sprzedaje - dobry sprzedawca to taki ktory zna zalety i wady swoich produktów . I niech taki dystrybutor radzi , podpowiada rozwiązania , odbija bezpodstawną krytykę - taką ma pracę i niech to co robi, robi dobrze

- problem polega , jak dla mnie, na tym,ze w dziale "co wybrac" odpowiedzi ( dystrybutorów i osób prywatnych ) organiczają sie do " jak chcesz fajny model, to kup ode mnie to: ..... " .

- nie uwazam,zeby moje opinie były trafniejsze , poniewaz żeby dobrze radzic, trzeba duzo wiedziec- dlatego dopisuje sie tam, gdzie cos wiem, gdzie mialem stycznosc z danym tematem, a nie naczytałem sie na innych forach ( albo i na tym ) . Uwazam,ze moje podpowiedzi są mniej skierowane na sprzedaz, a bardziej na doradzanie , bo jak piszesz - nowy łyknie kazdą opinie, bo sie nie zna

- nie zamierzam nic klasyfikować , topic jest teoretyczny i jest luźną dyskusją . Ja poddaje cos do przemyslenia, a nie do klasyfikowania . Od klasyfikowania mamy tu modów :)

- tak, uwazam,ze wiem najlepiej, jestem najmundrzejszy , zjadlem wszystkie rozumy i tylko MNIE sluchajcie .. Prosze Cie, takie zdania zakrawają na atak , a nie rzeczową dyskusję . Na szczescie jest tam na koncu uśmiechnieta mordka, wiec uznaje to za żart , wiec i żartem odpowiadam :mrgreen:


Nie oskarżam, nie wytykam - ja poprostu poddaje temat do dyskusji, bo po to jest wlasnie forum .

Peace, love i RC - zapraszam do wymiany pogladów


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz cze 17, 2010 11:21 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 12, 2004 10:14 am
Posty: 3530
Lokalizacja: Łódź
Ja ustosunkowuje się jedynie merytorycznie do Twojej wypowiedzi.
Myślę natomiast że warto aby również inni czytelnicy niezadowoleni z obecności dystrybutorów i sprzedawców na forum poznali opinię drugiej strony.
Myślę że w kulturalny sposób bez haseł „sprzedaco – doradzaczy” zwróciłem Ci uwagę na bezzasadność używania choćby takich zwrotów.

Również „Peace, love i RC - zapraszam do wymiany poglądów” i porad co kupić :D

_________________
HPI Polska - Dariusz Flisiak
Zapraszamy na cykl imprez, wyścigów HPI Challenge i HPI Street Racing


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz cze 17, 2010 11:30 am 
Offline

Dołączył(a): Pt sie 17, 2007 8:15 am
Posty: 1003
Lokalizacja: Nowy Dwor Maz
"Myślę że w kulturalny sposób bez haseł „sprzedaco – doradzaczy” zwróciłem Ci uwagę na bezzasadność używania choćby takich zwrotów."

co do "kultury wypowiedzi" zgadzam sie jak najbardziej i cenie sobie takie wlaśnie dyskusje
co do bezzasadnosci takich zwrotów - to poztawiam ocenie kazdego , kto w RC troche siedzi i widzi sytuacje takie, jak chocby wspomniani forumowicze, ktorzy odpisuja sobie sami na swoje posty , wszystko po to,zeby sprzedac cos ze swoich skarbów

poczekajmy na opinie innych , moze tylko ja mam taki pogląd - zobaczymy

tak czy siak , ciesze sie, ze mozemy sobie o tym normalnie porozmawiać


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz cze 17, 2010 6:33 pm 
Offline

Dołączył(a): Pn kwi 13, 2009 9:06 am
Posty: 71
HPI Polska napisał(a):
Ja ustosunkowuje się jedynie merytorycznie do Twojej wypowiedzi.
Myślę natomiast że warto aby również inni czytelnicy niezadowoleni z obecności dystrybutorów i sprzedawców na forum poznali opinię drugiej strony.
Myślę że w kulturalny sposób bez haseł „sprzedaco – doradzaczy” zwróciłem Ci uwagę na bezzasadność używania choćby takich zwrotów.

Również „Peace, love i RC - zapraszam do wymiany poglądów” i porad co kupić :D


Ciekawe, naprawdę.

Zacznę od wstępu czego z reguły w postach-reklamach chłopakom brakuje.

Od lat jestem zapalonym fotografem, w związku z tym poszerzałem swoje fotograficzne horyzonty korzystając z wiedzy osób, które nauczyły się na błędach czyli http://forum.nikoniarze.pl/. Dzięki tym forumowiczom nauczyłem się odróżniać marketingowy bełkot od chęci niesienia pomocy :-)

Pewnego dnia zakochałem się w RC. Tak po prostu. I zacząłem śledzić to forum. Nie powiem, cenię sobie bardzo porady doświadczonych zawodników - np. Maćka Mrozka, Wiktora Sulka i wielu, których (tu przepraszam) nie pamiętam.

Brzydzę się natomiast retoryką analogiczną z przykładami poniżej:

viewtopic.php?f=24&t=33166&p=334445#p334445
http://hpi.pl/component/content/article ... -46-truggy
viewtopic.php?f=13&t=49614&p=333520#p333520
viewtopic.php?f=38&t=49541&p=333250#p333250

Która przypomina mi sprzedawców jajek na targach - Panie, pomarańczowe jak żadne inne. Przecie farbowane.
PS Gdzieś mam komentarze tych, którzy uważają czytających to forum za idiotów więc nie sil się - wszyscy mają w "tylnim dyfrze" Twoją subiektywną, bazującą na egoizmie i chęci zysku opinię xD
PS II Pozdrawiam wszystkich RC Rodaków!!!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz cze 17, 2010 9:04 pm 
Offline

Dołączył(a): Cz gru 31, 2009 7:39 pm
Posty: 758
Panowie popieram samą ideę tematu . Przypuśćmy , że zakładam temat : "Świetny model Xray M18" opisuję jaki model jest super , że nie m sobie równych itp. Naglę ostatni post , "model na sprzedaż" [oczywiście to nie ja :lol: ] . Jedyne co przeszkadza mi na forum , ze strony sprzedawców , to sytuacja , kiedy wszyscy wspólnymi siłami wirtualnie " złożyliśmy dla kolegi model . Nagle wskakuje post sprzedawcy " najlepszą opcją do takiej kwoty na pewno jest ... zabawka ze sklepu . Takie posty mnie rozwalają ... i całkiem niszczą temat . Nie mogę tego zarzucić HPI . Wasze propozycje są sensowne i tak jak pisałem nie zaburzają życia tematu . Jednak gdy my ustalimy siłami zawodników i mniej doświadczonych modelarzy [ takich jak ja :D ] niech dany sklep nie proponuje nam zamiast Cyclona jakieś "szłan głej" . Zadaniem sprzedawcy jest trafić z odpowiednią propozycją w odpowiednim czasie . To jedyne co mogę zarzucić , ale nie ukrywam , że nie czy tam postów "kup to , bo jest najlepsze czy jak wolisz moje".
Pozdrawiam
P.S
Tak jak pisał autor wyrażamy tutaj swoje zdanie , ale jeśli kogoś uraziłem to Im Sory . :D

_________________
Tekno EB48.2/ Xerun 150A & SL4274/ Savox/ DX3R/ AKA
TD DEX410v3/ SP Reventon pro /Savox / DX3R/ PL & JC


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt cze 18, 2010 10:56 am 
Offline

Dołączył(a): Pt sie 17, 2007 8:15 am
Posty: 1003
Lokalizacja: Nowy Dwor Maz
okazuje sie,ze nie byłem odosobniony w moich obserwacjach ...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt cze 22, 2010 7:59 am 
Offline

Dołączył(a): So lis 26, 2005 6:56 pm
Posty: 3859
Lokalizacja: Warszawa
Myślę, że temat jest głębszy niż się pozornie wydaje. Forum modelarskie największe póki co w tym kraju to świetna platforma akwizycyjna. Zauważ, że nie tylko dla sklepów czy dystrybutorów i początkujących modelarzy chcących się pozbyć swojego nietrafionego wyboru. Również jak jesteś zawodnikiem stajesz pewnego dnia przed koniecznością wymiany parku maszyn na nowszy i chęcią odsprzedaży stanu posiadania. Nie postawiłbym tezy, że wszyscy co do jednego opierają się wtedy pokusie zachowania obiektywizmu jako ciało doradcze. I przybiera to różne formy.

Plagą są moim zdaniem trzy zjawiska:
- doradzam to co sprzedaje;
- odradzam to o czym marzę bym tym jeździć;
- doradzam to czym jeździ kolega, znajomy, ktoś tam.

To te zachowania za...

Bo w zachowaniach przeciw wcale nie jest lepiej:
- odradzam to czym nie jeździłem;
- odradzam to czym nie jeżdżą znajomi;
- odradzam coś czego nie sprzedaję;
- odradzam coś czego nie znam;


Moim zdaniem weryfikacja rad mogłaby być dużo prostsza. Licznik u każdego forumowicza ile razy komu pomógł, może nawet wersja z komentarzami. I dość szybko możnaby ocenic wartość odpowiedzi w danym wątku.

Niestety to nie rozwiąże problemu, że na forum, coraz rzadziej udzielają się ludzie z dużą wiedzą i doświadczeniem. No ale nie ma co się dziwić. Dopuszczenie przez administrację pewnego poziomu dyskusji musiało się tak skończyć.

_________________
Pozdrawiam Serdecznie,

Robert


Ostatnio edytowano Wt cze 22, 2010 10:06 pm przez KiT, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt cze 22, 2010 8:15 am 
Offline

Dołączył(a): Pt sie 17, 2007 8:15 am
Posty: 1003
Lokalizacja: Nowy Dwor Maz
powody tych "porad" ująłeś bardzo trafnie - zgadzams ei z tym w 100% - i nie tylko w tym hobby tak wygląda sytuacja "doradzaczy"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 

Teraz jest Cz kwi 18, 2024 11:22 am


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL