Forum serwisu RC AUTO
  * RC AUTO    * e-mail do ADMINA    * FAQ    * Szukaj   * Użytkownicy
* Zaloguj   * Zarejestruj
Teraz jest Pn cze 22, 2026 1:07 am

Teraz jest Pn cze 22, 2026 1:07 am


Znalezione wyniki: 15
Szukaj w wynikach:

Autor Wiadomość

 Dział: Co wybrać?   Wątek: Problem z savage x

Napisane: So cze 17, 2006 8:18 pm 

Odpowiedzi: 51
Wyświetlone: 6036


Ktos tutaj niedawno pisal na ten temat. Jak zaslonisz podwozie czymkolwiek to caly syf bokami wleci (przez otwory w ramie) i zostanie na tej zaslonie. A tak czesc zostaje na wale i okolicach a wiekszosc spada na ziemie. To chyba wybor mniejszego zla.

 Dział: Jak zacząć ?   Wątek: Saxage X

Napisane: Pt cze 16, 2006 5:43 pm 

Odpowiedzi: 5
Wyświetlone: 720


Heh. Mam SavX i tez mi sie tak stalo po zabawach w piachu. 6 na 8 lozysk od kol ma piach. ziarenka dostaja sie pomiedzy kolnierz ochronny lozyska a zewnetrzny pierscien. ciezko to wydmuchac (moja sprezarka nie daje wiecej jak 5 atm). plukalem to w benzynie i troche pomoglo. Trzeszczenie jednak nadal...

 Dział: Jak zacząć ?   Wątek: co to jest czym sie odpala

Napisane: Pn maja 29, 2006 7:42 pm 

Odpowiedzi: 8
Wyświetlone: 1059


Ja jestem jedną z ofiar takich eksperymentów więc "wkrentarkom" nie radze. Moja miała za niskie obroty i nic z tego nie było. Wiertarka na zalanym silniku w ciągu kilku sekund posłała łożysko one way do krainy szczęśliwych monsterów.

 Dział: Jak zacząć ?   Wątek: Już pojezdziłem?

Napisane: So maja 27, 2006 1:48 pm 

Odpowiedzi: 10
Wyświetlone: 1655


Dzieki za linki panowie. Poczytam. Przynajmniej teoretycznie będę mądrzejszy :-D
Marcin ---> Bardzo dziękuje za zaproszenie. Chętnie skorzystam. Jakieś namiary i termin by się przydał.

 Dział: Jak zacząć ?   Wątek: Już pojezdziłem?

Napisane: So maja 27, 2006 9:46 am 

Odpowiedzi: 10
Wyświetlone: 1655


Udało się. Odpaliło skubane. Nie do końca jestem pewien czy to świeca. R4 ma prawie taką samą temperature jak fabryczna z zestawu. Znalazłem jedną rzecz, zupełnie przypadkiem. Kupiłem sobie filtr paliwa. Duratrax costam ;-). Patrzyłem przy którymś problemie z zapłonem czy w środku nie ma syfu i chyb...

 Dział: Jak zacząć ?   Wątek: Nie miała baba kłopotu kupiła sobie autko ;)

Napisane: Wt maja 23, 2006 8:33 am 

Odpowiedzi: 19
Wyświetlone: 2339


Hmm. Też mi to przychodziło do głowy. Coś tam z fizyki pamiętam. W sumie świeca świeci się na jasno pomarańczowy kolor. Może to jednak nie świeca tylko coś gorszego :(. Świece już zamówiłem. Mam nadzieję, że to pomoże.

 Dział: Jak zacząć ?   Wątek: Już pojezdziłem?

Napisane: Pn maja 22, 2006 8:28 pm 

Odpowiedzi: 10
Wyświetlone: 1655


Pewnie ktoś mnie skrzyczy za lenistwo ;-) ale skoro już tak mieszam literkami to może doradzicie panowie jaką świece zamówić to mojego X-a żeby przynajmniej tą możliwośc mieć napewno wyeliminowaną?

 Dział: Jak zacząć ?   Wątek: Nie miała baba kłopotu kupiła sobie autko ;)

Napisane: Pn maja 22, 2006 8:25 pm 

Odpowiedzi: 19
Wyświetlone: 2339


Zębatka ma się dobrze. Hamulec i jałowe obroty też ustawiłem. Przepustnicy mi już nie zamyka ale niestety nie udało mi sie modelu dzisiaj odpalić. Jak pisałem w innym topic-u mam luz na panewce korbowód-wał korbowy. Około 0.1 mm może ciut więcej. Gdzieś wycztyałem, że to normalne. Poradzono mi zmian...

 Dział: Jak zacząć ?   Wątek: Już pojezdziłem?

Napisane: Pn maja 22, 2006 7:46 pm 

Odpowiedzi: 10
Wyświetlone: 1655


Ano ta. Fabryczna z zestawu. Innej nie mam. Muszę w takim razie coś zamówić.

 Dział: Jak zacząć ?   Wątek: Już pojezdziłem?

 Tytuł: Już pojezdziłem?
Napisane: Pn maja 22, 2006 7:41 pm 

Odpowiedzi: 10
Wyświetlone: 1655


Moje Savage zaniemogło. Wczoraj na szóstym baku zgasło (silnik chodził na 95stopniach). Jeździł mój syn. Pilnowałem, żeby za dużo nie gazował. Zgasło to trudno. Było ciemnawo to odciągnałem reszte paliwa. Dzisiaj z podładowanym klipsem przystąpiłem do odpalenia a tu niespodzianka. Silnik się kręci i...

 Dział: Jak zacząć ?   Wątek: Nie miała baba kłopotu kupiła sobie autko ;)

Napisane: Pn maja 22, 2006 7:35 pm 

Odpowiedzi: 19
Wyświetlone: 2339


Pompy nie ma. Standardowa procedura czyli kręcenie rotostartem, żeby zassał paliwo. Cóż. U mnie to był brak doświadczenia. Chociaż do konca nie jestem pewien. Model nie był kupiony u dystrybutora tylko od kogoś kto go sprowadził. Zapalałem normalnie. Przy zalanym silniku wybiło mi bezpiecznik, wykrę...

 Dział: Jak zacząć ?   Wątek: Nie miała baba kłopotu kupiła sobie autko ;)

Napisane: Pn maja 22, 2006 10:27 am 

Odpowiedzi: 19
Wyświetlone: 2339


Hmmm. Czyli ta śrubka blokuje dolną granicę zamknięcia przepustnicy? Teraz chyba rozumiem swój błąd przy regulacji i cuda które mi się dzieją z hamulcami. Po powrocie z pracy będzie następne starcie z regulacją. Ja mu pokaże kto tu rządzi :lol:
Dzięki wielkie.

 Dział: Jak zacząć ?   Wątek: Nie miała baba kłopotu kupiła sobie autko ;)

Napisane: Pn maja 22, 2006 9:25 am 

Odpowiedzi: 19
Wyświetlone: 2339


Apropos klejów do gwintów. Kupiłem w Castoramie UHU do gwintów. Niebieskie w kolorze. Może być? Wkleiłem tym śrubki mocujące silnik po wymianie sprzęgła igiełkowego. Nie wykręca się jak na razie.

 Dział: Jak zacząć ?   Wątek: Nie miała baba kłopotu kupiła sobie autko ;)

Napisane: Pn maja 22, 2006 7:39 am 

Odpowiedzi: 19
Wyświetlone: 2339


Cóż, z wiertakrą zrobiłem się nadmiernie ostrożny po przykrych początkach. Raz, że ma sprzęgło, dwa, że przy najmniejszym podejrzeniu przelania silnika natychmiast przerywam próby i pozbywam się nadmiaru paliwa (pewnie cierpi na tym gwint świecy), jednak zębatki do roto jadą do mnie ze sklepu i mam ...

 Dział: Jak zacząć ?   Wątek: Nie miała baba kłopotu kupiła sobie autko ;)

Napisane: N maja 21, 2006 9:33 pm 

Odpowiedzi: 19
Wyświetlone: 2339


Witam pięknie. Jako, że jestem starawej już dość daty wypada się przywitać. Modelarstwem bawię się od dawna ale dopiero niedawno wziałem się za RC. Wszedłem w spółke finansową z funduszami mojej pociechy po jej komunii i nabyliśmy drogą kupna nowego Savage X. Początki straszne. Rozwalone rotostart i...
Sortuj wg:  
Strona 1 z 1 [ Znalezione wyniki: 15 ]


Teraz jest Pn cze 22, 2026 1:07 am


Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL