Forum serwisu RC AUTO
  * RC AUTO    * e-mail do ADMINA    * FAQ    * Szukaj   * Użytkownicy
* Zaloguj   * Zarejestruj
Teraz jest Pn cze 22, 2026 1:09 pm

Teraz jest Pn cze 22, 2026 1:09 pm


Znalezione wyniki: 23
Szukaj w wynikach:

Autor Wiadomość

 Dział: Akumulatorki   Wątek: STRADA MT zakup ładowarki i pakietu

Napisane: Pn mar 14, 2011 8:14 pm 

Odpowiedzi: 16
Wyświetlone: 2901


Ralf2107 napisał(a):
Teoretycznie dla lipo to 1000 cykli, ale niech wytrzyma 1/3 z tego to i tak jest długo.



OK :-)
zatem reasumujac;]
ładowarka Turnigy Accucell 6 nowa wersja
pakietTurnigy LiPo lipol 5000mAh 7,4V 2S 20-30C twarde
buczek
Poli bag

i moge szmigac:)
Dzieki za poswiecony czas Ralf

 Dział: Akumulatorki   Wątek: STRADA MT zakup ładowarki i pakietu

Napisane: Pn mar 14, 2011 6:43 pm 

Odpowiedzi: 16
Wyświetlone: 2901


Szczurek16 napisał(a):
S-oznacza jedną cele czyli napiecie 3,7V
1S=3,7V 2S=7,4V 3S=11,1V 4S=14,8v 6S=22,2V - czyli pakiet 2S od 4S rożni się napięciem kumasz?



a C to wydajnosc pradowa:) yeye, qmam ^_^

 Dział: Akumulatorki   Wątek: STRADA MT zakup ładowarki i pakietu

Napisane: Pn mar 14, 2011 6:39 pm 

Odpowiedzi: 16
Wyświetlone: 2901


Lipo Bag warto mieć - dla wewnętrznego spokoju. Dla szczotki nawet ten 20-30C będzie za mocny, ale tego weź (będzie trochę łagodniejszy dla silnika) chyba, że masz zamiar w niedalekiej przyszłości zmieniać na bezszczotke. 2s to pakiet z dwiema celami czyli 7,4V a 4s to 4 cele czyli 14,8V. No tak wl...

 Dział: Akumulatorki   Wątek: STRADA MT zakup ładowarki i pakietu

Napisane: Pn mar 14, 2011 6:27 pm 

Odpowiedzi: 16
Wyświetlone: 2901


Twój silnik ma albo 23 albo 27. A co do lipo w twardej to patrz na wymiary, bo mam taki sam model i mam dwa różne aku turnigy 5000 i wiem, że jak ma grubość 25mm to nie założysz tego co trzyma pakiet. Szukaj grubość 20mm bo też są, na pewno 5000 nie wiem jak 5200. O co chodzi z tym ? "za bardz...

 Dział: Akumulatorki   Wątek: STRADA MT zakup ładowarki i pakietu

Napisane: Pn mar 14, 2011 6:13 pm 

Odpowiedzi: 16
Wyświetlone: 2901


Ty nie masz saturna, ładowarka dobra, a co do pakietu to na life 6,6V będzie porównywalnie szybki z tym co masz teraz tylko będzie zrywniejszy i mocniejszy. W sumie to bym wziął lipo, bo tańszy i łatwo trafić np. 5200mah a silnik jak padnie to kupisz coś lepszego za 30-50zł. Buzer wskazany. i bardz...

 Dział: Akumulatorki   Wątek: STRADA MT zakup ładowarki i pakietu

Napisane: Pn mar 14, 2011 5:44 pm 

Odpowiedzi: 16
Wyświetlone: 2901


Chłopaki dzięki za odp :) Za predkosc samochodu rozumiem odpowiada napiecie? I tak sie spodziewam ze na tym Lifie bede znacznie szybszy/dynamiczniejszy od standardowego, dolaczonego pakietu ;] Jeżeli się silnik zjara to qpie nowy :) Jezeli chodzi o częstotliwość jazdy, to jezdze naprawde rzadko;] Ra...

 Dział: Akumulatorki   Wątek: STRADA MT zakup ładowarki i pakietu

Napisane: N mar 13, 2011 7:22 pm 

Odpowiedzi: 16
Wyświetlone: 2901


Witam, posiadam niewymagający, dla amatorów STRADE MT http://www.modelarnia.pl/sklep/index.php?p3846,strada-mt-1-10-4wd-rtr-electric-monster-truck-samochod-elektryczny-maverick i ładowanie pakietu trwa bardzo długo (ok 7-8h) a czas jazdy 10-15min (pakiet dołączony do samochodu). Stad planuję zakup a...

 Dział: Akumulatorki   Wątek: Akumulatory do pilota

Napisane: N cze 13, 2010 3:43 pm 

Odpowiedzi: 6
Wyświetlone: 1986


bartek_75 napisał(a):


ok, zakupilem dokladnie takie same. za 8 sztuk zaplacilem 50 zl ;-)

Czy trzeba je formowac? po zakupie od razu ladowac? czy wlozyc do pilota, rozladowac i naladowac?

 Dział: Akumulatorki   Wątek: Akumulatory do pilota

Napisane: Cz cze 03, 2010 5:46 pm 

Odpowiedzi: 6
Wyświetlone: 1986


Tomek Lipert napisał(a):
Eneloop lub inne akumulatory wykonane w tej samej technologii. Ja używam Eneloopów i Turnigy i z obu jestem zadowolony.



Znaczy masz na mysli ogniwa NI-MH mowiac o technologii?

 Dział: Akumulatorki   Wątek: Akumulatory do pilota

Napisane: Cz cze 03, 2010 3:51 pm 

Odpowiedzi: 6
Wyświetlone: 1986


Czy to dobry pomysł pakowac sie w: http://allegro.pl/item1049876560_bc63_4700mah_baterie_ni_mh_akumulatorki_aku_aa_r6.html http://allegro.pl/item1055189581_akumulatorki_aa_4900_mah_super_wydajnosc.html ? Jestem niedzielnym "rajdowcem" no i rozladowaly sie moje zwykle baterie z Carrefour-a ...

 Dział: Akumulatorki   Wątek: Warto dokupic NiMh?

Napisane: Cz kwi 01, 2010 3:39 pm 

Odpowiedzi: 36
Wyświetlone: 6047


Dzieki:) zatem teraz juz wiem ile co kosztuje ;]

widze niektorym sie humorek zalaczyl, gratuluje, bo jest naprawde czego.

 Dział: Akumulatorki   Wątek: Warto dokupic NiMh?

Napisane: Cz kwi 01, 2010 6:51 am 

Odpowiedzi: 36
Wyświetlone: 6047


dzieki za posta:)
zatem aku+ladowarka+torba:P i zmieszcze sie w 100 zl? aku taki okolo 4500mAH ?:P

 Dział: Akumulatorki   Wątek: Warto dokupic NiMh?

Napisane: Śr mar 31, 2010 6:19 am 

Odpowiedzi: 36
Wyświetlone: 6047


Panowie, sluchajcie. to nie jest temat dotyczacy wydajnosci pradowych, mocy i im podobnych, zalozcie na to osobny. Imp3r4oR pyta o to co ma zobic w tym momencie i wypadaloby nie mieszac w glowie takimi rzeczami.. wiec pare slow ode mnie- skoro na pakiecie 1800 dajesz rade jezdzic 15 minut to watpie...

 Dział: Akumulatorki   Wątek: Warto dokupic NiMh?

Napisane: Wt mar 30, 2010 8:37 pm 

Odpowiedzi: 36
Wyświetlone: 6047


bo rozumiem ze takie cos jest:

Q[Ah] = I[A] * t[h]

 Dział: Akumulatorki   Wątek: Warto dokupic NiMh?

Napisane: Wt mar 30, 2010 6:29 pm 

Odpowiedzi: 36
Wyświetlone: 6047


czy jest taki wzor

natezenie = pojemnosc * wydajnosc pradawa?
Sortuj wg:  
Strona 1 z 2 [ Znalezione wyniki: 23 ]


Teraz jest Pn cze 22, 2026 1:09 pm


Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL