| Autor |
Wiadomość |
Dział: Akumulatorki Wątek: STRADA MT zakup ładowarki i pakietu |
| Imp3r4toR |
|
Napisane: Pn mar 14, 2011 8:14 pm
|
|
Odpowiedzi: 16 Wyświetlone: 2901
|
Ralf2107 napisał(a): Teoretycznie dla lipo to 1000 cykli, ale niech wytrzyma 1/3 z tego to i tak jest długo.
OK  zatem reasumujac;] ładowarka Turnigy Accucell 6 nowa wersja pakietTurnigy LiPo lipol 5000mAh 7,4V 2S 20-30C twarde buczek Poli bag
i moge szmigac:) Dzieki za poswiecony czas Ralf |
|
 |
Dział: Akumulatorki Wątek: STRADA MT zakup ładowarki i pakietu |
| Imp3r4toR |
|
Napisane: Pn mar 14, 2011 6:43 pm
|
|
Odpowiedzi: 16 Wyświetlone: 2901
|
Szczurek16 napisał(a): S-oznacza jedną cele czyli napiecie 3,7V 1S=3,7V 2S=7,4V 3S=11,1V 4S=14,8v 6S=22,2V - czyli pakiet 2S od 4S rożni się napięciem kumasz?
a C to wydajnosc pradowa:) yeye, qmam ^_^ |
|
 |
Dział: Akumulatorki Wątek: STRADA MT zakup ładowarki i pakietu |
| Imp3r4toR |
|
Napisane: Pn mar 14, 2011 6:39 pm
|
|
Odpowiedzi: 16 Wyświetlone: 2901
|
| Lipo Bag warto mieć - dla wewnętrznego spokoju. Dla szczotki nawet ten 20-30C będzie za mocny, ale tego weź (będzie trochę łagodniejszy dla silnika) chyba, że masz zamiar w niedalekiej przyszłości zmieniać na bezszczotke. 2s to pakiet z dwiema celami czyli 7,4V a 4s to 4 cele czyli 14,8V. No tak wl... |
|
 |
Dział: Akumulatorki Wątek: STRADA MT zakup ładowarki i pakietu |
| Imp3r4toR |
|
Napisane: Pn mar 14, 2011 6:27 pm
|
|
Odpowiedzi: 16 Wyświetlone: 2901
|
| Twój silnik ma albo 23 albo 27. A co do lipo w twardej to patrz na wymiary, bo mam taki sam model i mam dwa różne aku turnigy 5000 i wiem, że jak ma grubość 25mm to nie założysz tego co trzyma pakiet. Szukaj grubość 20mm bo też są, na pewno 5000 nie wiem jak 5200. O co chodzi z tym ? "za bardz... |
|
 |
Dział: Akumulatorki Wątek: STRADA MT zakup ładowarki i pakietu |
| Imp3r4toR |
|
Napisane: Pn mar 14, 2011 6:13 pm
|
|
Odpowiedzi: 16 Wyświetlone: 2901
|
| Ty nie masz saturna, ładowarka dobra, a co do pakietu to na life 6,6V będzie porównywalnie szybki z tym co masz teraz tylko będzie zrywniejszy i mocniejszy. W sumie to bym wziął lipo, bo tańszy i łatwo trafić np. 5200mah a silnik jak padnie to kupisz coś lepszego za 30-50zł. Buzer wskazany. i bardz... |
|
 |
Dział: Akumulatorki Wątek: STRADA MT zakup ładowarki i pakietu |
| Imp3r4toR |
|
Napisane: Pn mar 14, 2011 5:44 pm
|
|
Odpowiedzi: 16 Wyświetlone: 2901
|
| Chłopaki dzięki za odp :) Za predkosc samochodu rozumiem odpowiada napiecie? I tak sie spodziewam ze na tym Lifie bede znacznie szybszy/dynamiczniejszy od standardowego, dolaczonego pakietu ;] Jeżeli się silnik zjara to qpie nowy :) Jezeli chodzi o częstotliwość jazdy, to jezdze naprawde rzadko;] Ra... |
|
 |
Dział: Akumulatorki Wątek: STRADA MT zakup ładowarki i pakietu |
| Imp3r4toR |
|
Napisane: N mar 13, 2011 7:22 pm
|
|
Odpowiedzi: 16 Wyświetlone: 2901
|
| Witam, posiadam niewymagający, dla amatorów STRADE MT http://www.modelarnia.pl/sklep/index.php?p3846,strada-mt-1-10-4wd-rtr-electric-monster-truck-samochod-elektryczny-maverick i ładowanie pakietu trwa bardzo długo (ok 7-8h) a czas jazdy 10-15min (pakiet dołączony do samochodu). Stad planuję zakup a... |
|
 |
Dział: Akumulatorki Wątek: Akumulatory do pilota |
| Imp3r4toR |
|
Napisane: N cze 13, 2010 3:43 pm
|
|
Odpowiedzi: 6 Wyświetlone: 1986
|
bartek_75 napisał(a):
ok, zakupilem dokladnie takie same. za 8 sztuk zaplacilem 50 zl 
Czy trzeba je formowac? po zakupie od razu ladowac? czy wlozyc do pilota, rozladowac i naladowac? |
|
 |
Dział: Akumulatorki Wątek: Akumulatory do pilota |
| Imp3r4toR |
|
Napisane: Cz cze 03, 2010 5:46 pm
|
|
Odpowiedzi: 6 Wyświetlone: 1986
|
Tomek Lipert napisał(a): Eneloop lub inne akumulatory wykonane w tej samej technologii. Ja używam Eneloopów i Turnigy i z obu jestem zadowolony.
Znaczy masz na mysli ogniwa NI-MH mowiac o technologii? |
|
 |
Dział: Akumulatorki Wątek: Akumulatory do pilota |
| Imp3r4toR |
|
Napisane: Cz cze 03, 2010 3:51 pm
|
|
Odpowiedzi: 6 Wyświetlone: 1986
|
| Czy to dobry pomysł pakowac sie w: http://allegro.pl/item1049876560_bc63_4700mah_baterie_ni_mh_akumulatorki_aku_aa_r6.html http://allegro.pl/item1055189581_akumulatorki_aa_4900_mah_super_wydajnosc.html ? Jestem niedzielnym "rajdowcem" no i rozladowaly sie moje zwykle baterie z Carrefour-a ... |
|
 |
Dział: Akumulatorki Wątek: Warto dokupic NiMh? |
| Imp3r4toR |
|
Napisane: Cz kwi 01, 2010 3:39 pm
|
|
Odpowiedzi: 36 Wyświetlone: 6047
|
Dzieki:) zatem teraz juz wiem ile co kosztuje ;]
widze niektorym sie humorek zalaczyl, gratuluje, bo jest naprawde czego. |
|
 |
Dział: Akumulatorki Wątek: Warto dokupic NiMh? |
| Imp3r4toR |
|
Napisane: Cz kwi 01, 2010 6:51 am
|
|
Odpowiedzi: 36 Wyświetlone: 6047
|
dzieki za posta:) zatem aku+ladowarka+torba:P i zmieszcze sie w 100 zl? aku taki okolo 4500mAH ?:P |
|
 |
Dział: Akumulatorki Wątek: Warto dokupic NiMh? |
| Imp3r4toR |
|
Napisane: Śr mar 31, 2010 6:19 am
|
|
Odpowiedzi: 36 Wyświetlone: 6047
|
| Panowie, sluchajcie. to nie jest temat dotyczacy wydajnosci pradowych, mocy i im podobnych, zalozcie na to osobny. Imp3r4oR pyta o to co ma zobic w tym momencie i wypadaloby nie mieszac w glowie takimi rzeczami.. wiec pare slow ode mnie- skoro na pakiecie 1800 dajesz rade jezdzic 15 minut to watpie... |
|
 |
Dział: Akumulatorki Wątek: Warto dokupic NiMh? |
| Imp3r4toR |
|
Napisane: Wt mar 30, 2010 8:37 pm
|
|
Odpowiedzi: 36 Wyświetlone: 6047
|
bo rozumiem ze takie cos jest:
Q[Ah] = I[A] * t[h] |
|
 |
Dział: Akumulatorki Wątek: Warto dokupic NiMh? |
| Imp3r4toR |
|
Napisane: Wt mar 30, 2010 6:29 pm
|
|
Odpowiedzi: 36 Wyświetlone: 6047
|
czy jest taki wzor
natezenie = pojemnosc * wydajnosc pradawa? |
|
 |
| Sortuj wg: |